Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Zářijová PEVNOST odolává vlnám děsu...

Zářijová PEVNOST odolává vlnám děsu...

Email Tisk

PEVNOST

Září bylo vždy pro generace školáků měsícem děsu, kdy se vracelo pradávné zlo v podobě docházky, zkoušek a všech podobných strašlivostí.

Takže je jen a jen logické, že tématem našeho čísla je Tolegendární hororový monstrromán o partě děcek, která jednoho horkého léta stane tváří v tvář tomu nejhnusnějšímu příšerákovi, jakého kdy vymyslel král hororu Stephen King. Ovšem lidožravý klaun Pennywise je jen začátek, vzali jsme to od podlahy a vrhli se i na filmy podle Kingových dalších knih. Výživné čtení. Doporučujeme samozřejmě ke koupi časopisu přihodit i výkonnou lampičku pro prodlužující se večery a nechodit do sklepa. Hlavně pokud vám tam zatéká.

Ve Fokusu jsme vše „odlehčili“, takže vítejte na natáčení brutálního postapa Drsný spasitel podle slovutného románu ještě slovutnějšího Miroslava Žambocha. Mimochodem, natáčelo se na Junktownu, z kterého máme super fotky plné hračiček a udělátek… Všechny ty skvělé rekvizity nám vytváří oslí můstek (vlastně dva) k dalšímu dílu povídání o tom, jak si udělat steampunkový kostým, a pak k rozhovoru se steampunkovým komiksákem Joem Benitezem (autor skvělé Lady Mechaniky). A protože cosplayů není nikdy dost (stejně jako komiksů), máme pro vás i všechno podstatné o Comic-Conu v San Diegu a Comics Salónu a Istroconu v Bratislavě. A taky o letošním CONiáši.

V literatuře se podíváme krom recenzí a novinek na zoubek hlavně novému fenoménu z Ruska, který k nám přináší FANTOM Print – Rozkaz přežít slibuje parádní nářez. Máme tu ale i nového Doktora Who, další zajímavé young adult a pak podrobné ohlédnutí za restartem série Shannara – což se před premiérou druhé řady televizní adaptace populárních knih Terryho Brookse vyloženě hodí. V historii jsme zase propojili tzv. pomocnou vědu historickou zvanou genealogie s parádní detektivní sérií Steva Robinsona o hledání tajemství v seznamech předků… prostě opravdové stopy v krvi!

A mezi tím vším samozřejmě skvělé odreagování u našeho stripu i s Matracmanem a okouknutí toho nej na YouTube! To musíte mít!

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( pondělí, 21 srpen 2017 06:27 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner