Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Zátoka, ve které zpívají velryby

Zátoka, ve které zpívají velryby

Email Tisk

Stříbrná zátokarecenze knihy Stříbrná zátoka

Anotace - Liza McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od minulosti. Ale nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka Silver Bay jí nabízí svobodu a bezpečí, po nichž tolik touží – když už ne pro sebe, tak pro svou desetiletou dcerku Hannah. Jenomže pak přijede Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a shodou okolností také Liziny tety Kathleen a veškerý klid a mír Silver Bay a vlastně vše, na čem Lize záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle škrobený límeček z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Liza měla nenávidět, tak co nevidět začne ohrožovat i Lizino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...

Stříbrná zátoka byla moje třetí kniha od této autorky a opět mi potvrdila její kvality. Již u knih „Než jsem tě poznala“ a „Život po tobě“ jsem obdivovala autorčin skvělý styl popisů a vyprávění, s nímž jsem se opět setkala ve Stříbrné zátoce.

V příběhu se setkáváme s docela dost postavami a sledujeme jejich životy, které se navzájem prolínají a setkávají ve starém hotelu u pláže. Hrstka známých nám v knize ukazuje svoje životy. Seznámíme se s Kathleen, která hotel vede, Lisou a její jedenáctiletou dcerou Hannou, Gregem a mnoha dalšími členy lodních posádek - stopařů velryb. Jejich životy vypadají vcelku normálně, až do jedné chvíle. Do chvíle, kdy se v hotelu ubytuje jistý Michaael Dormer. Muž zvyklý na jistý standart a luxus se pomalu srovnává s pozvolným lehkým životem v tomto malém hotýlku u pláže. Kolem dalších postav se linou různá skrytá tajmeství a čekají, až je čtenář postupně odhalí.

Příběh je vyprávěn z několika pohledů. Setkáváme se s Lisou, která v sobě skrývá strašnou bolest, její dcerou Hannah, která jen chce, aby si jí někdo všiml nebo tetou Kathleen, někdejší slavnou Lovkyní žraloků. Ani jedna postava v knize není taková, že by se vám zprotivila, naopak vám všechny přirostou k srdci, některé dřív, některé později.

Autoričin skvělý styl popisování se v této knize ukázal jako naprosto geniální. Zvláště scény jako například když se vydají pozorovat velryby, když pozorují delfíny a tak dále. Dokázala jsem si velmi živě představit, jaké to musí být, právě díky přesným čtivým popisům. Autorka je u nás velmi známá a popravdě, nedivím se tomu. Rozhodně se těším, až si přečtu její další knihy, snad se mi podaří si jednou přečíst všechny!

Pokud se rozhodnete zkusit tuto autorku, rozhodně doporučuji tuto knihu jako první. Zvlášť teď, v době babího léta, je to skvělé čtivo. Knihu bych rozhodně doporučila jako dovolenkové čtení, pokud nemůžete k moři, tak se tam můžete podívat prostřednictvým této knihy. Tak akorát dělaná na sbalení do kufru!

 


Stříbrná zátokaNázev knihy:    Stříbrná zátoka
Autor:               JOJO MOYES
Překlad:            Lucie Mikolajková

Nakladatelství:  IKAR
Rok vydání:       2015
Počet stran:       368

ISBN:                978-80-249-2705-3
EAN:                 9788024927053

E-shop:            kniha - www.martinus.cz

 
                         e-knihawww.eReading.cz

Databáze knih:  www.DatabazeKnih.cz

  

Stříbrná zátoka

 


MartinusMartinus
začal před 25 lety jako kamenné knihkupectví ve slovenském Martině, rychle se ale vypracoval i na internetu a dnes je tím úplně nejoblíbenějším slovenským e-shopem. Od roku 2012 ovšem nezahálíme ani v České republice! Měsíčně nás navštíví přes 350 000 zákazníků a my pilně pracujeme na tom, aby byli spokojení. Nabízíme přes 150 000 titulů, více než 100 výdejních míst a skvělý zákaznický servis, na kterém si zakládáme, stejně jako na různých projektech pro knižní nadšence, které nemají v Česku obdoby - za všechny jmenujme Den nepřečtených knih, soutěž Knižní šifra nebo Knižní hrdina.

Co pro vás děláme

eReading.czČerná kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

Autorčin blog 

 

Aktualizováno ( úterý, 29 srpen 2017 11:33 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Dogma není nic jiného než výslovný zákaz myslet.

FEUERBACH


Reklama

Banner