Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Zazpívá na koncertu Bushida v Praze i Božský Kája?

Zazpívá na koncertu Bushida v Praze i Božský Kája?

Email Tisk

BushidoBushido - jediný německý rapper, který je díky "věčně mladému" duetu s nestárnoucím Karlem Gottem opravdu známý i u nás se chystá na svůj první koncert v Praze. Z pódií vyprodaných hal, z autogramiád, kde žmoulají památník uslzené fanynky v nekonečných frontách přijíždí 21. dubna 2010 do pražského Lucerna Music Baru. Premiérově se tak předvede publiku, co z jeho sedmi studiových alb zná nazpaměť jednu skladbu a překlene jazykovou bariéru, dělící ho od fanoušků s německou slovní zásobou "ajns, cvaj, policaj" a "dů bys švajn". Vůbec poprvé se naskytne možnost něco podobného vidět na akci Ein Kessel Boombox aneb možná přijde i Karel Gott.

Bushido má ze všech německých rapperů na kontě asi nejvíce nej. Je nejprodávanější (za svou kariéru už dostal do pokojů svých fanoušků přes 2 miliony CDs), nejžádanější, nejkontroverznější, nejslavnější, nejbohatší a má z nich asi i nejzvláštnější cíl - chce se stát starostou Berlína... Jeho životní pouť splňuje všechny atributy pohádkového příběhu o raperovi, co se dostal z problémů zlobivého dítěte s tátou z Tuniska a německou mámou, z ulicového biznisu a problémů se zákonem až na vrcholky hitparád, podnikání v oblasti realit nebo vlastní kavárně, kde můžete srkat presso se dvěma a přitom mrkat na jeho zlaté a platinové desky a ani tak neztratil nic ze svého pouličního kreditu.

Bushido má venku celkem 7 studiovych alb. Jeho deska "Vom Bordstein bis zur Skyline" je považována za první německý gangsta rap. K tomu má na kontě undergroundové desky i mixtapy. Patří mu i zářez za největší beef v historii německého rapu s jeho bývalým labelem Aggro Berlin. Na poličkách má několik cen Echo i MTV Europe. Je tak zajímavou osobností, že lidi zajímá i čtení jeho autobiografické knihy ("Bushido") a protože ani to nebylo jeho fanouškům dost, dorazil 4. února i na stříbrné plátno v podobě filmu "Zeiten ändern dich".

Bushido

Vše ostatní ale bledne při srovnání s jeho majstrštykem. Koncem roku 2008 udělal Bushido něco, o čem nikdo nahlas neuvažoval, o čem možná někdo z českých rapperů snil, ale to jen když byl doma sám, aby o tom náhodou nemluvil ze spaní. Bushido splnil tajná přání a porušil všechna rapová tabu zároveň, když nahrál duet s Karlem Gottem. Těžko představitelná kombinace Bushido + Karel Gott aneb potetovaný gangster rapper s kořeny v Tunisku a trvalým bydlištěm v Berlíně a pětatřiceti násobný Zlatý slavík - "Zlatý hlas z Prahy" se ve skladbě "Für immer jung" stala skutečností a monstrózním úspěchem. Stala se skladbou, která seděla na vrcholcích hitparád tak dlouho, až z toho měla mravenčení.

Jestli nakonec do Lucerna Music Baru 21.4. dorazí i Božský Kája se nejspíše dozvíme až na místě, zcela jistě tam ale prvně bude King Bushido a protože si tenhle milník jistě nechcete nechat ujít, můžete si zatím procvičit "nemetská slovítška" jako "wundabá", "total fenomenál", "unglaublich", "haló" nebo "auf výdr zén", ať nejste mimo.

 

Kdy: 21. dubna 2010 od 21 hodin
Kde: Lucerna Music Bar, Praha
Ein Kessel Boombox
BUSHIDO /Ersguterjunge, Berlin, D/
Tafrob aka Paul Geier /Blind Deaf, Brno/
DJs: Pufaz aka Rudi Völler, Chocolatic aka Felix Antoan Schaumbad

 


Více na http://musicbar.iquest.cz/wwwroot/.

 

Aktualizováno ( sobota, 17 duben 2010 20:26 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

MARCEL ACHARD


Reklama

Banner