Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Zimní turisté Chrudimska - Hlinecka jsou naprosto spokojeni

Zimní turisté Chrudimska - Hlinecka jsou naprosto spokojeni

Email Tisk

zimní turistéZa účasti zástupců informačních center regionu, novinářů a zástupců chrudimské radnice proběhlo představení závěrů výzkumného šetření turistů v zimě 2008/2009.

"Do průzkumu bylo zapojeno 354 respondentů. Rozhovory probíhaly metodou "face to face interview", čili osobním dotazováním na předem vytipovaných místech turistické oblasti Chrudimska - Hlinecka," přibližil Jiří Reml z pražské agentury Market. Ta se od prosince 2008 do února 2009 zabývala průzkumem ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Pardubického kraje.

Výzkum potvrdil obecně známá fakta - v zimě je pro turistu zajímavé historické centrum Chrudimi, sjezdovky, muzeum loutek či řada kulturních akcí. Zároveň konstatoval, že v zimě se turisté ubytovávají podstatně méně. To souvisí s nedostatečnou ubytovací kapacitu, a když už je, tak její provozovatelé preferují spíše jiné typy klientů, kteří jim zaručí dlouhodobější vytížení.

"Na druhou stranu návštěvník přijíždí na Chrudimsko - Hlinecko opakovaně (86 procent turistů na Chrudimsku - Hlinecku už bylo) a ví, co má čekat.  Z toho vyplývají i dobré zprávy - jako atraktivní hodnotí Chrudimsko - Hlinecko 23% respondentů, spíše atraktivní 77 % a spíše neatraktivní či velmi neatraktivní dokonce  0%," pochvaluje si při čtení výsledků průzkumu místostarosta města Roman Málek.

Typickým zimním turistou Chrudimska - Hlinecka je samostatně či s partnerem(kou) cestující návštěvník ve věku 30 - 50 let, který přijede autem, a když se ubytuje, tak většinou u známých či v penzionu.

Výzkum také ukázal, jaké je vhodné zvolit komunikační kanály za účelem efektivní komunikace.

Výzkum je součástí projektu Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko, který spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II. - Severovýchod.

Aktualizováno ( úterý, 12 květen 2009 21:41 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner