Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Email Tisk

Šotola a Málek nad novinamiPřed půl rokem vydala Chrudim první číslo městských turistických novin, které se setkaly s mimořádným úspěchem. O tom svědčí zpětná vazba na základě tajenky, jejíž řešení chodilo z celé republiky. V těchto dnech vydává za podpory EU město Chrudim obdobné noviny prezentující celou turistickou oblast Chrudimsko - Hlinecko.

Podle místostarosty Hlinska Pavla Šotoly si je město vědomo, že rozvoj cestovního ruchu je možné efektivně realizovat pouze v širším regionu, a proto se stalo partnerem projektu. Právě v zimním období Hlinecko zvyšuje atraktivnost turistické oblasti, a to především nabídkou sjezdového lyžování, běžkařských tras, ale i nabídkou kulturních akcí, z nichž nejznámější je masopust.

"Pro Chrudim v současné době nemá smysl vydávat vlastní zimní noviny. Aktivit pro návštěvníky je přes zimu velmi málo. Nicméně pár pozvánek do města v novinách turistické oblasti najdete," komentuje obsah místostarosta Chrudimi Roman Málek.

Vzápětí dodává: "Vznik těchto novin byl velice složitý a chvílemi jsem měl pocit, že snad ani nemohou vyjít. Důvodem je velmi složitá problematika veřejné podpory a jejího výkladu. Z tohoto důvodu není v novinách přehled nejrůznějších ubytovacích kapacit a dalších služeb pro turisty, které se ovšem těší velkému zájmu," dodává Málek.

Turistické noviny Chrudimska - Hlinecka jsou vydány v nákladu 25.000 ks a jsou distribuovány do všech krajských informačních center v ČR a na vybrané subjekty cestovního ruchu.

Aktivita turistické noviny je součástí projektu Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko a je spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II. - Severovýchod.

Aktualizováno ( čtvrtek, 11 prosinec 2008 07:30 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner