ABAKU – magická hra s čísly naučí počítat každého

Abaku

Nejlepší početní hra vesmíru!

Hra Abaku je hra jednoduchá na naučení, ale během samotného hraní vám řádně protočí mozkové závity. Obsahuje spousty počítací zábavy i poučení.

Hrajete si rádi s čísly? Hledáte hru, kde to můžete soupeřům pořádně spočítat? Pak je Abaku pro vás to pravé. Ve hře Abaku se snažíte pomocí herních kamenů s čísly vytvořit co nejvíce početních příkladů těch nejjednodušších typů. Čím více příkladů vytvoříte, čím větší číslo použijete a čím šikovněji kameny položíte na herní plán, tím více bodů získáte.

 

 

  

Abaku je početní hrou pro 1 až 4 milovníky čísel, součtů, rozdílů a her obecně. Ale hrát ji může každý, kdo je schopný dát dohromady, že jedna a jedna dělají dvě. Hraní Abaku značně vylepšuje schopnosti počítání, logického uvažování a intuice. Pravidla jsou velmi jednoduchá – osvojíte si je doslova za pár minut. K vítězství však budete potřebovat prokázat lepší kombinační schopnosti a představivost než vaši soupeři. A to už tak lehké být nemusí. Hra Abaku bystří a osvobozuje rozum od stereotypních šablon myšlení, rozšiřuje obzory, prokazatelně a výrazně rozšiřuje počtářské schopnosti. Je vhodná pro děti i dospělé, lze ji hrát až ve čtyřech hráčích a je i skvělým hlavolam pro volné chvilky o samotě.

Hra Abaku by neměla chybět v žádné rodinné sbírce.

Hráči v průběhu hry umisťují herní kameny na hrací desku, čímž vytvářejí početní úkony. Je zde možno sčítat, odečítat, násobit, dělit, umocňovat i odmocňovat. Hru vyhrává hráč/počtář, který dokáže vytvořit početní kombinace z nejvíce hodnocených herních dílů a nejlépe využít speciálních herních kamenů. Cílem hry je mít ve výsledku více bodů než ostatní hráči.

Početní úkony se vytvářejí přikládáním herních kamenů na herní plochu k již jiným, dříve položeným herním kamenům, a to jak horizontálně, tak i vertikálně. Nově vytvořené operace musí alespoň jedním dílkem navazovat na již nějaký položený kámen. Jejich legitimita se bude vždy vyhodnocovat zleva doprava či ze shora dolů. Abaku je mimo jiné i efektivní pomůcka pro vyučování matematiky.

Abaku

 

Herní materiál

1 herní plán
120 hracích kamenů
4 zásobníky
1 sáček
1 česká pravidla

 

Název hry:                 ABAKU
MindokOriginální název:      Abaku

Rok vydání:               2015
Výrobce:                    MindOK

Počet hráčů:              1 až 4
Věk:                             8+
Doba hraní:                30 – 60 minut

Kategorie:                   rodinná hra, vzdělávací hra, matematika,
Pravidle ke stažení:   zde

E-shop:                        http://www.planetaher.cz/detail/deskove-hry/abaku
                                      http://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/abaku

                                   V případě, že ABAKU nesplní vaše očekávání,
                       můžete ji u svého prodejce vrátit do 30 dnů od zakoupení.

Stránky věnované hře ABAKU – http://abaku.org/cs

Zahrajte si ABAKU on-line na http://liga.abaku.cz

BGG:                             http://boardgamegeek.com/boardgame/173390/abaku
 

 

Abaku

 

 

Mindok
MINDOK
je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé. Jsou to například hry Carcassonne, Černé historky nebo řada her SMART games. Ale i řada dalších her, určených pro všechny hravé lidi od nejmenších dětí až po nejnáročnější hráče. Na českém trhu působí od roku 2007 a za tu dobu vydali více než 100 různých her.

MINDOK založili lidé, kteří hrám i hráčům velmi dobře rozumějí. Jak majitel firmy, tak její zaměstnanci, jsou zkušenými lidmi v oboru moderních společenských her, kteří vycházejí z české hráčské komunity. Prvním hlediskem pro ně tedy vždy bude kvalita jejich her.

MINDOK vám přináší nejkvalitnější světové hry. Vybírá ty nejzajímavější hry od řady světových vydavatelů – například firem Hans im Glueck, SMART games, Kosmos, moses a dalších. Ve spolupráci s vydavatelstvím Czech Games Edition přináší originální hry českých autorů.   Více na www.mindok.cz či na jejich Facebooku.

 

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.