Středa, 22.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Adam Havlík a David Tomášek míří do Pardubic

Adam Havlík a David Tomášek míří do PardubicOfenzívu Dynama Pardubice vyztuží od nové sezony dvojice útočníků. S východočeským klubem podepsali nové smlouvy Adam Havlík, který v minulých letech působil ve Znojmě, a David Tomášek, jenž se vrací do České republiky po pěti letech strávených v zámoří.

„S oběma hráči jsem absolvoval vstupní pohovory a mám z nich velmi dobrý pocit. Adam zde působil v dorosteneckém věku a v posledním roce byl nejlepším českým nahrávačem v EBEL lize. David projevil touhu se vrátit do České republiky a jsme rádi, že si vybral náš klub,“ prohlásil hlavní trenér A týmu Dynama Miloš Říha.

Útočník Adam Havlík, jenž s vedením klubu podepsal jednoroční kontrakt, působil v Pardubicích v sezoně 2006/2007, v dorostu byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže, ve 44 utkáních vstřelil 27 branek a přidal 32 nahrávek. Poté se vrátil do mateřského Znojma, kde se v minulém ročníku stal nejlepším nahrávačem celé EBEL ligy. V dresu A týmu Orlů odehrál 312 utkání, v nichž získal dohromady 210 bodů.

„Pamatuji si jej ze zmíněné sezony, kdy hrál v Pardubicích a už tehdy se jevil velmi dobře. Chtěli jsme jej udržet, ale rozhodl se vrátit domů do Znojma, které později dovedl k juniorskému titulu. V týmu Orlů patřil vždy k nejlepším hráčům, to přenesl i do EBEL ligy, jeho 164 získaných bodů je toho jasným důkazem. Adam je menšího vzrůstu a lehčí, ale je velmi dobře kondičně připravený. Jedná se o velmi kvalitního bruslaře, nebojí se agresivní hry, mohu o něm říci samá pozitiva,“ řekl Miloš Říha.

Adam Havlík odehrál v Tipsport extralize pět zápasů v juniorském věku, kdy ještě Znojmo nastupovalo v české nejvyšší soutěži. „O adaptaci a že si své místo v Pardubicích musí vybojovat, jsme se spolu bavili. Má veškeré předpoklady, aby jej získal v lepších pozicích. Jsem přesvědčený, že jeho příchod k nám bude oboustranně prospěšný, navíc je v produktivním věku a v nejvyšším rozvoji,“ doplnil hlavní trenér A týmu Dynama.

„Svůj příchod do Pardubic vnímám jako krok vpřed o další stupínek nahoru. Moc se těším na zápasy před plnými tribunami, to se hned hraje lépe. Diváci zápasu dodají extra náboj navíc,“ řekl po svém návratu na východ Čech Adam Havlík.

V posledních sezonách táhl znojemskou ofenzívu v EBEL lize. „V ní se hraje asi tvrdší a přímočařejší hokej, naopak Tipsport extraliga by měla být takticky vyspělejší. Věřím, že se v Pardubicích prosadím,“ poznamenal.

Druhým novicem v extraligovém týmu Pardubic je David Tomášek, který od dorosteneckého věku působil v zámoří. Devatenáctiletý forvard v posledních dvou sezonách hrál v Ontario Hockey League za tým Belleville Bulls a reprezentoval v národních týmech do osmnácti, respektive dvaceti let. Hokejový klub Dynamo Pardubice, se kterým podepsal víceletý kontrakt, jej získal na přestup ze Sparty Praha.

„Na Davida jsme dostali pozitivní reference a doporučení, ale i tak byl pro nás velikou neznámou. Trénoval v Praze na ledě s hráči z NHL, byl jsem se na něj podívat a mile mě překvapil. Od mládežnických let byl v zámoří, poslední dva roky hrál v Ontario Hockey League. Překvapil mě mile svou komplexností – střelou a přímočarostí, kterou získal v zámoří,“ řekl k Tomáškově příchodu šéf pardubické střídačky.

S Davidem Tomáškem také absolvoval vstupní pohovor, i na základě kterého si jej vybral do týmu. „Je ochoten udělat cokoliv pro úspěch mužstva. Když mu trenér řekl, že bude nastupovat v obraně, tak si ji odehrál velmi dobře. Má velmi dobré fyzické parametry, umí hrát do těla a má perfektní rychlou střelu, na kterou potřebuje minimum času. Můžeme jej využít v kterékoliv pětce na jakémkoliv postu, to je pro nás veliké pozitivum. Nebereme sem pouze z důvodu, že zapadá do kvóty hráčů v mládežnickém věku. Nechci o něm mluvit pouze v superlativech, má i stinné stránky, o kterých jsme se pobavili, ví o nich a bude je chtít odstranit, čehož si také cením,“ doplnil Miloš Říha.

„Rozhodl jsem se, že chci chlapskou soutěž. V kanadské juniorce jsem neviděl prostor pro svůj rozvoj, chtěl jsem získat angažmá v Tipsport extralize. Sešel jsem se s trenérem Milošem Říhou, z tohoto setkání jsem měl výborný pocit a jsem rád, že jsme se domluvili,“ nechal se slyšet David Tomášek.

„Pardubice jsou hokejové město, to všichni víme a moc se mi to líbí. Vše se seběhlo hodně rychle, takže město si teprve projdu. Dynamo má velikou tradici, hokej se zde bere velmi vážně. Všichni chtějí pracovat, to se mi líbí,“ doplnil.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.