Úterý, 16.4.2024
HudbaKultura

Adam Katona vystoupí v Kosatci

Adam Katona vystoupí v KosatciV integračním centru Kosatec 16. listopadu 2011 zahraje a zazpívá Adam Katona. Písničkář, kterého v roce 2005 objevil pro širší veřejnost publicista Jiří Černý, přiveze do Pardubic žánrově pestrou kolekci skladeb. Půjde převážně o novinky, které se letos v září objevily na albu Můj vzkaz doletí.

 

Za hlavní inspirační zdroje považuje Katona folk a country rock, v jeho tvorbě se však objevují i odkazy na starý rock´n´roll, gospel, šanson či reggae. „Desku jsem vydal až čtyři roky po svém debutu Pod lampou skloněnou, protože jsem chtěl nové písničky nechat dozrát a vyzkoušet si je před publikem. Je na nich znát můj posun k dospělejšímu vnímání současného světa,” říká Katona. Pětadvacetiletý kumštýř, který žije nedaleko Přelouče, si druhé album vydal vlastním nákladem. „V zahraničí je to běžná praxe, vydavatelské firmy už nemají pro méně známé písničkáře žádný přínos,” vysvětluje.

Na pódiu Katonu doprovodí na elektrickou kytaru i baskytaru Richard Jan Müller, který se výrazně podílel na nahrávání nového alba a byl také jeho koproducentem. „Zahrajeme písničky tak, aby zněly podobně jako na desce. Sám bych to nezvládl, ale s Richardem si vystoupení v Kosatci opravdu užiju,” těší se Katona. Návštěvníci pardubického recitálu uslyší i jeho starší, akustičtější skladby. A dojde také na převzaté evergreeeny: jistě mezi nimi bude i nějaký kousek od Johnnyho Cashe, kterého talentovaný mladík považuje za svého nejoblíbenějšího interpreta.

Koncert, který začne v 19 hodin, obohatí Katona svými básněmi z internetové sbírky Lehce osamělí kluci od široké řeky. Komu se budou jeho písničky líbit, bude si moci zakoupit obě vydaná alba.

Vstupné je 80 korun, lístky lze sehnat v Kosatci na recepci nebo zamluvit na e-mailu recepce@caacz.cz.

Na závěr osobní pozvání od Adama Katony: „Srdečně vás zvu, milí Pardubáci, určitě přijďte. Vynasnažíme se, aby Kosatec i v listopadu rozkvetl.”

Adam Katona vystoupí v Kosatci

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.