Pátek, 8.12.2023
KnihyKultura

Agnes a Zakázaná hora

recenze audioknihy Agnes a Zakázaná hora

Pohádky – milují je hlavně děti a moc dobře vědí proč. V jejich příbězích nacházejí kouzla, neznámé světy, nezapomenutelné zážitky nebo třeba lásku a přátelství. A přesně tohle je Agnes a Zakázaná hora, jejíž příběh ukazující svět pralesního kmene Magrejů, vás ve spojení s hlasem Veroniky Khek Kubařové a Hynka Čermáka nejednou vezme za srdce.

Agnes je jedenáctiletou, divokou a odvážnou dívkou, která v sobě skrývá zrnko nejistoty. Stává se tak díky tomu, že každý člen jejího kmene se rodí se vzácným darem. Tento dar musí objevit do svých 12 let a předvést jej na Úplňkové slavnosti. Pokud se tak nestane, změní se ve Stín. A kdo by stál o to, se v takový Stín proměnit a přijít tak o celou svou rodinu a přátele? Nikdo. Vrhne se tedy vstříc svému osudu na Zakázanou horu. Společnost, a nejen morální oporu, ji celou cestu dělá její chlupatá kamarádka, a právě díky ní je celá cesta o mnoho jednoduší.
Dokáže Agnes objevit svůj vzácný dar včas? Zbaví se tak své nejistoty? Nebo se promění ve Stín? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte při poslechu této úžasné audioknihy.

Audiokniha je skvěle namluvena Veronikou Khek Kubařovou, která Agnes doslova vdechla život. Její hlasový projev byl dechberoucí a dokázal vystihnout téměř každou situaci ve které se Agnes ocitla. Veroniku Khek Kubařovou neméně zdařile doplňuje v mužských rolí Hynek Čermák, který svým projevem dodává jednotlivým mužským postavám jejich jedinečný charakter, zároveň je pro posluchače nezaměnitelně odlišuje. Sympatické hlasy obou herců ve spojení s hudebním podkresem, který výborně podtrhuje a nenásilně odděluje jednotlivé pasáže knihy, činí audioknihu opravdu příjemnou na poslech.

Na jejím přebalu najdeme ilustraci od Alishi Zalesak, na které vyobrazuje Agnes se svojí koalí kamarádkou Bobo na vrcholu Zakázané hory. Díky celkově skvělému dojmu z audioknihy si dílo Veroniky Hurdové zařazuji do seznamu přání, v tištěné podobě mi v knihovně zcela určitě nesmí chybět. A také se velice těším na její pokračování.

Agnes bych vřele doporučila všem dospělým, kteří se zapomněli řídit hlasem svého srdce a tím zanevřeli na pohádky. Snad jim kouzelné vyprávění ukáže cestu zpátky. A také samozřejmě všem odvážným a dobrodružným dětem.

 

Agnes a Zakázaná hora - audio OneHotBook

 

 

Název audioknihy Agnes a Zakázaná hora
AutorVeronika Hurdová
InterpretiHynek Čermák, Veronika Khek Kubařová
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka11 hodin 25 minut
EAN8594169483788
  
Nákup audioknihy onehotbook.cz

 

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Emilly Foblová

Jsem matka draků, které se snažím vést lásce ke knihám. A sama v nich často ztrácím hlavu.