Pátek, 24.5.2024
DivadloKulturaOstatní kultura

Akce v přírodním divadle v Chrasti očima starostky Martiny Lacmanové

Akce v přírodním divadle v Chrasti očima starostky Martiny LacmanovéChrastecké přírodní divadlo přilákalo v pátek 19. září 2014 zhruba 600 návštěvníků. Město Chrast se totiž rozhodlo po 35 letech obnovit tradici a zjistit, co si o tom myslí občané města a hlavně, zda by o takovéto kulturní akce měli zájem. A jak to dopadlo? Pojďme se na to podívat společně s paní starostkou Martinou Lacmanovou.

Přiznám se Vám, vážení občané, kolegové a kamarádi, že zkušební projekt na oživení přírodního divadla byl pro město záležitostí pracovně velice náročnou. Na jedné straně bylo odhodlání vyhovět požadavkům občanů a učinit pokus, na straně druhé jsme se potýkali se spoustou problémů, které chátrající a léta neudržovaná lokalita odhalovala jedno za druhým.“ V tomto se s paní starostku nedá jinak, než souhlasit.

Poslední kulturní využití přírodního divadla bylo před 35 lety, což si někteří z nás ani nemohou pamatovat a za ta léta, příroda udělá své a nejen ta. Stromy vyrostou, plevel se rozšíří a vandalové zničí co se dá a když se navíc oAkce v přírodním divadle v Chrasti očima starostky Martiny Lacmanové amfiteátr nikdo nestaral, dopadl tak, jak dopadl. Proto je ještě větším překvapením, že ho zvládli dát do pořádku a přilákat tak 600 návštěvníků.

Pustit se do takovéto akce bylo i jistým riskem, protože jak řekla paní starostka: „Navíc v přírodních podmínkách nikdy nevíte, zda-li vás po náročných přípravách těsně před akcí nezaskočí deštivé počasí, ochlazení, nebo prudký vítr.

Riskovat se ale vyplatilo, protože pořadatelům i hostům přálo štěstí a snaha města Chrast měla velice kladné ohlasy, ač spousta lidí nevěřila, že by město dokázalo za tak krátkou dobu opravit, co příroda stvořila za dlouhých, již zmíněných 35 let a připravit amfiteátr na kulturní akci. Ukázalo se, že občané mají o tento typ akcí zájem a podporují je.

Strávili jsme společně příjemný podvečer, šest šťastnějších si odneslo domů i výhru ze slosovatelných vstupenek a nyní je na čase otevřít veřejně diskusi, jak tady dál …? Pilotní akce ukázala, že je mezi občany o aktivity v přírodním divadle zájem. Pokusme se tedy zamyslet a v následujícím období společně vytvořit plán, jak tento úžasný prostor budeme v budoucnu řešit a využívat! Všechny vaše nápady a aktivity, jak skupinové tak individuální na využití tohoto prostoru, jsou velice vítány,“ proto neváhejte a ať už vám utkvěl v hlavě sebemenší nápad, který by pomohl vrátit přírodní divadlo zpátky do “děje”, podělte se s tímto nápad, protože město to neděla pro sebe, ale pro občany.

Akce v přírodním divadle stála za to!!!,“ řekla hrdě paní starostka a přes ten počet návštěvníků, krásné počasí a pěkný program mohu jenom souhlasit.

Akce v přírodním divadle v Chrasti očima starostky Martiny LacmanovéVíce fotografií naleznete na stránkách města Chrast (www.mestochrast.cz) a také na galerii chrastecké kultury (chrastkultura.rajce.idnes.cz).

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.