Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Aktivní dovolená v Česku? Navštivte Jeseníky či Krkonoše

Kam se v Česku vydat za aktivní dovolenou? Rozhodně doporučujeme, abyste dali šanci Jeseníkům a Krkonoším. Co vám tyto české hory nabídnou, kde se ubytovat a na jaká místa se musíte podívat?

Jeseníky

Jeseníky jsou častým cílem turistů a pod tímto názvem se skrývá hned několik míst. Pohoří Jeseníky se dělí na Hrubý a Nízký Jeseník, Jesenická oblast se skládá z Hrubého Jeseníku, Rychlebských hor, Kralického Sněžníku a Nízkého Jeseníku. Ovšem pojem Jeseníky může znamenat také oblast, jež se nachází v Hrubém Jeseníku, a v roce 1969 byla vyhlášena chráněnou krajinnou oblastí. Když tedy plánujete výlet do Jeseníků, musíte být konkrétní.

Ubytování Jeseníky

Při výběru ubytování Jeseníky si promyslete, jaké místo chcete využívat jako výchozí bod pro své výlety a túry. Ubytovat se totiž můžete v Bělé pod Pradědem, Ostružné, Zlaté hoře či například v Branné. V nabídce jsou chaty, roubenky, horské apartmány, chalupy i penziony.

Co vidět v Jeseníkách

S výběrem ubytování vám možná pomůže i seznam míst, jenž musíte v Jeseníkách navštívit. Jaká místa stojí za návštěvu?

Praděd

Praděd je nejvyšším bodem Hrubého a Nízkého Jeseníku a také nejvyšší horou Moravy. Odměnou za výšlap vám bude nejenom nádherný výhled na Lysou Horu, Sněžku Radhošť, Vysoké Tatry a Malou Fatru, ale také možnost navštívit restauraci a rozhlednu na vrcholu.

Šumperk

Jedním z výchozích bodů do Jeseníků je město Šumperk. Nenechte si ujít jeho návštěvu a pokochejte se historickým centrem, navštivte letní koupaliště, zavítejte do lázní Bludov a nenechte si ujít prohlídku radnice.

Priessnitzovy lázně Jeseník

Chcete-li turistický pobyt zkombinovat s odpočinkem, vydejte se do Priessnitzových lázní.

Hrad Sovinec

Nádherná hradní pevnost Sovinec ve stejnojmenné obci byla postavena již v první polovině 14. století a určitě stojí za návštěvu.

Krkonoše

Proč zavítat do Krkonoš? Třeba proto, že se jedná o nejvyšší pohoří v Česku a leží zde také nejvyšší hora České republiky. Proto není divu, že právě Krkonoše jsou nejnavštěvovanějšími českými horami.

Ubytování v Krkonoších

Skvělým výchozím bodem pro túry je rozhodně Harrachov. Pod tímto pojmenováním se skrývá jak město, tak i horské středisko. Ubytování Harrachov nabízí opravdu celou řadu – v apartmánech, chalupách i horských chatách.

Co navštívit v Krkonoších

Jaká místa si při svém pobytu v Krkonoších nenechat ujít?

Sněžka

Výšlap na nejvyšší horu České republiky je při pobytu v Krkonoších povinností. Zdá-li se vám ovšem cesta na vrchol příliš dlouhá, můžete si část cesty ušetřit díky lanovce.

Mumlavský vodopád

Oblíbeno turistickou zastávkou je Mumlavský vodopád. Z Harrachova je skvěle dostupný díky modře značené turistické stezce.

Luční bouda

Nejvýše položená horská chata v České republice samozřejmě leží v nejvyšším českém pohoří a nachází se pouhé čtyři kilometry od nejvyšší české hory.

Pramen Labe

Víte o tom, že řeka Labe pramení právě v Krkonoších? Podnikněte výlet k symbolickému prameništi tohoto evropského veletoku. Ten oficiální je totiž z důvodu ochrany přírody turistům nepřístupný.

 

Další aktivity v Krkonoších

Jaké další aktivity v Krkonoších podniknout? V zimě se samozřejmě vydat na lyže – sjezdové i běžky. Ale za zmínku stojí také Stezka korunami stromů v Jánských lázních. Mimochodem, Krkonoše jsou skvělým místem, kde požádat svou milou o ruku. Pokud je totiž vaší společnou vášní právě turistika, kde jinde pokleknout na jedno koleno, než na nejvyšší hoře Česka? Jestliže se vám nápad s žádostí o ruku líbí, zásnubní prsteny s diamantem jsou rozhodně něčím, na co byste se měli před odjezdem podívat.

 

Užijte si aktivní dovolenou v Česku a vyrazte do Jeseníků nebo Krkonoš.

 

Zdroj obrázku: zedspider / Shutterstock.com

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.