Čtvrtek, 23.5.2024
Cestování a výletyChrudim

Drsná krása Albánie

V pátek 12. dubna se ve Vodních zdrojích Chrudim můžete vydat do Albánie. Přednášet o této zemi bude Luboš Vránek, kterého Albánie nadchla, tak, že se do ní nejen opakovaně vrací, ale nakonec o ní napsal knihu, která není jen cestopisem, ale i  průvodcem na cestu.

Co nás během přednášky čeká ? Jednak nádherná příroda často téměř nedotčená civilizací, zajímavé památky, báječní lidé, výborná káva i z(a)tracené cesty jsou zážitky, na které se nezapomíná. Přednáška je vyprávěním o autorových albánských cestách, které podniknul v rozpětí posledních 8 let. Rozhodně nechce posluchače zahltit podrobnými údaji o oblasti či její historii, ale představit její krásná místa a předat svoje nadšení pro ní. Zavede nás do Proklatých hor, lodí projedeme jezero Komani, zastavíme se u jezer Fierze a Bovillës, planinu Kurvelesh, navštívíme Skadar, Kruju, Tiranu, Vloru, Himare či Sarandu. Uvidíme kaňon Osum, zbytky antických měst Apollonie a Butrint. Zastavíme se na albánské riviéře, ale i u termálních pramenů. Albánií projedeme skok za skokem, šokem za šokem. Přiblíží nám Evropu daleko od Evropy a určitě objevíte zemi, která za návštěvu stojí.

Kromě prezentace bude během ní představena i stejnojmenná autorova kniha.

 

Kdy pátek 12. dubna 2024 od 18 hodin
Kde Vodní zdroje Chrudim

 

Vstupné je 50 Kč, děti školou povinné zdarma. Další informace na telefonu 723 004 397 nebo e-mailu gutzer@centrum.cz. Přednáška se koná díky podpoře Města Chrudim.

 

Kolem světa za 80 minut

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku hudební nadšenec, tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a (ne)zlobí! www.FotoZajda.cz