Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Americký středozápad a národní parky

Americký středozápad a národní parkyV pátek 24. února 2012 od 18:30 bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet Jaroslav Groh o jedné z nejkrásnějších částí USA. Z krajinářského hlediska je rozhodně nejzajímavější částí USA s mnoha přírodními krásami a národními parky. Nejstarší a zřejmě nejznámější je Yellowstonský národní park., ale i Grand Canon NP, Canyonlands NP, Arches NP, Bryce Canyon NP, Death Valley, Monument Valley, Yosemite NP a další.

 

 

 

Než dorazili osadníci z Evropy bylo toto území domovem indiánských kmenů Navajů, Cheyenů, Siouxů, Šošonů, Lakotů a dalších. Osadníci zde začali stavět města typická jednou hlavní ulicí s neopomenutelným saloonem, kostelem, soudem, poštovní stanicí, možná školou a pomníkem padlých. Dnes se trochu rozrostla, hlavně přibyla knihovna s bezplatným internetem.

Předprodej vstupenek zajišťuje IC ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Telefonické rezervace a další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.