Andělé zvěstují smrt

recenze knihy Andělé smrti

V místní katedrále je nalezena mrtvola ženy. Než policisté stihnou pořádně rozjet vyšetřování, mají dalšího mrtvého, tentokrát je to oběšený muž. Ti dva byli kolegové v práci a navíc mají na těle stejné tetování. Stopy vedou do bývalého dětského domova v klášteře svaté Anděly, který je dnes objektem zájmu místních developerů. Lottie hledá nitky, které by ji dovedly k pachateli, síť podezřelých i zavražděných se rozrůstá. Před mnoha lety se v tomto dětském domově děly nepředstavitelné věci, hrůzy páchané na dětech, jaké si dnes nikdo nedokáže představit ani připustit. Vypadá to, že někdo chce svědky těchto dávných činů umlčet. Podaří se Lottii vypátrat vraha, který své oběti rychlostí blesku?

Na první pohled se jedná o další z řady kriminálních příběhů s nevyrovnanou hlavní hrdinkou. Lottie Parkerová je výborná policistka, ale svůj osobní život pod kontrolou nemá. Nejenže se po několika letech nedokázala smířit s údělem vdovy, ale nezvládá ani běžné rodinné záležitosti. Její potomci dospívají a i když to na první pohled nevypadá, matku stále potřebují. Lottie je jako mezi dvěma mlýnskými kameny, na jedné straně ji drtí šéf, na druhé vina vůči dětem. Pomoc hledá v občasném pití končícím hořkou kocovinou a v posteli kolegy Marka Boyda. Lottie však není žádná troska, žádá-li si to případ, je schopná dát do něj veškerou svou energii i čas. Přesto je velmi sympatickou postavou, které během jejích lapálií držíte palce a fandíte jí. 

Andělé smrti (Kalibr)Děj se odehrává na přelomu let 2014/2015, během neskutečně třeskuté zimy, která příběhu dodává tu správnou drsnou atmosféru. Část příběhu se vrací do minulosti vzdálené čtyři desítky let a popisuje zvěrstva páchaná kněžími na nezletilých dětech. Po kauze Magdaleniných prádelen, kam byly ještě poměrně nedávno posílány těhotné dívky, aby tam porodily a svůj „hřích“ si patřičně odpykaly, je toto další temná kapitola irských dějin, a musíme bohužel konstatovat, že nejen jejich. 

Popisované scény jsou poměrně brutální, a i když se jim autorka snažila vtisknout trochu lidský pohled, není příjemné je číst, stačí abyste byli i jen trochu citlivější povahy a dostanou vás.

I přes temný námět se jedná o thriller, který má to, co od něj požadujete. Napětí a dobře vykonstruovanou zápletku, která graduje až v samotném závěru. Profesní i osobní životy hlavní hrdinky jsou do sebe pořádně prorostlé, takže je jasné, že to žádná nuda nebude. Lottie má pod sebou tým policistů, jemuž dominuje sympatický Mark Boyd, na němž si Lottie vybíjí frustrace ze života, a to dost svérázným způsobem

Patricia Gibneyová začala svůj první román s ovdovělou policistkou v hlavní roli psát poté, co jí zemřel manžel. To, co považovala za únikovou terapii v období smutku, se v literárním světě stalo trhákem. 

Pokud máte rádi kriminální příběhy, v nichž velkou roli hraje minulost, určitě si knihu Andělé smrti nenechte ujít. Poctivá detektivní práce a rozháraný život jedné irské policistky stojí za přečtení.

 

Název knihy Andělé smrti
AutorPatricia Gibneyová
Žánrdetektivní, thriller
  
Nakladatelství Kalibr
Rok vydání2019
Počet stran384
ISBN978-80-7617-418-4
  
Nákup knihy www.kalibr-knihy.cz/
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

 

Kalibr

Nakladatelská značka Kalibr se zaměřuje na vydávání detektivek, napínavých thrillerů, severského krimi a dalších žánrů, v nichž není nouze o prolitou krev.

Ke kmenovým autorům patří např. Gillian Flynnová, Angela Marsonsová, Harlan Coben, John Grisham, Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Louise Pennyová, Stefan Ahnhem, Daniel Cole nebo Tess Gerritsenová.

www.kalibr-knihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)