Angličtina hrou – Irregular verbs – All year round

Angličtina hrou - Irregular verbs - All year roundIrregular verbs – All year round – Originální česká stolní hra, pomocí které si nejen prakticky procvičíte 50 anglických nepravidelných sloves, ale zároveň pochopíte v angličtině rozdíl mezi minulým časem prostým a předpřítomným.

Konečně krásná, jednoduchá a taky zábavná hra k procvičení nepravidelných sloves, navíc v praktických situacích z každodenního života dětí i dospělých. Hra je v nádherném barevném provedení, které studenty zaujme hned od začátku, musí si ji složit z 6 dílů, co by puzzle, což je přímo vede k zájmu o krátké texty uvedené v jednotlivých hracích polích.

Před hrou je dobré studentům připomenout základní rozdíly mezi minulým časem prostým a předpřítomným časem prostým, u pokročilých studentů je možné používat v určitých větách i předpřítomný čas průběhový.

Irregular verbs - All year roundTaké je dobré dopředu projít konkrétních 50 nepravidelných sloves, se kterými hra aktivně pracuje, eventuelně nechat seznam, který je součástí hry, na domluveném místě, aby ho mohly všechny děti využívat.

Hraje- li hru víc studentů, je dobré je nechat věty, které nejdříve vysloví nahlas, napsat do svých poznámek, procvičí si tak i písemný projev a nemusí jen tak čekat, až na ně dojde řada. Součástí hry je i kopírovatelný test, kterým můžete zpětně prověřit znalosti svých studentů.

Hru využijete jak pro děti, které znají pouze minulý čas, tak i pro pokročilejší studenty, kde může být každá věta zároveň začátkem krátkého příběhu, který si studenti vymyslí. Variant je spousta. 

 

Název: Irregular verbs – All year round
Autor: Jitka Netušilová
Počet hráčů: 2 – 8
Věk hráčů: od 10 let
Pravidla hry: zde 

 

Angličtina hrou - Irregular verbs - All year round

Více informací zde ne na FB profilu.

Angličtina Hry.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.