Ani na začátku podzimu skanzen nezahálí, chystá se Jablkobraní

Podzim je tady a s ním spousta jablek, která je potřeba zpracovat. Přijďte a pomozte nám lisovat mošt, vařit povidla a sušit křížaly tak, jak to dělali naši předkové. K ochutnání pak budou i další sezónní keltské dobroty.

Během celého dne se konají také tradiční prohlídky okořeněné nějakou tou dobrotou z keltské kuchyně. Není třeba se bát ani zimy, zahřát se můžete u ohně nebo horkou medovinou! Na návštěvníky čekají také přednášky o podzimní kuchyni starých Keltů, pečení chleba v hliněné peci i další aktivity. Budou mít také možnost upéct si a ochutnat tradiční placky, mošt či jiné sladkosti.  

Jablkobraním ale život v Zemi Keltů rozhodně nekončí a do konce roku tamní Kelty čekají ještě dvě větší akce a jedna dobrovolnická brigáda.

 

Kdy AKCE JE ZRUŠENA  
sobota 26. září 2020
10 – 16 hodin
Kde Země Keltů Nasavrky
Facebook –  událost

 

Dobrovolnická brigáda. Dobrovolnická brigáda na našem skanzenu, a to od pátku 9. do neděle 11. října! Každý může pomoci budovat Zemi Keltů a zažít víkend na skanzenu tak trochu jinak. Pro koho je brigáda určena? Pro každého, kdo se nebojí práce, chce se něco dozvědět, touží si užít skvělý víkend s partou podobně naladěných lidí a přitom neváhá pomoci rozvoji Země Keltů.

Samhain. Temnota je každým dnem blíž a blíž, vítr skučí v holých větvích a kolem domů bloudí duše našich předků. V sobotu 30. října pro ně zažehneme světla a vzpomeneme na ně, jak se sluší a patří. Na návštěvníky čekají tradiční dílničky pro děti, lampionový průvod, noční prohlídky skanzenu, Samhainový oheň i posezení s keltskými dobrotami a hlavně večerní strašení.

Keltské zvyky a Vánoce  – jarmark.  19. prosince chystají Keltové předvánoční jarmark. Návštěvníci se dozvědí, jak Keltové slavili „Vánoce“, jak souvisejí s těmi našimi a jaké měli zvyky. K ochutnání bude medovina, koláče a další dobroty. Společně pak hosté i místní oslaví znovuzrození slunečního boha.

 

Jablkobraní 2020 - plakát akce

 

Země keltů

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.