Dlouho očekávaný Animefest 2018 je před námi

V pátek 18. května 2018 ovládne brněnské výstaviště největší český festival japonského komiksu (mangy), animovaného filmu (anime) a japonské kultury – Animefest 2018. Letos slaví tento třídenní festival již patnácté narozeniny a rozhodně se tedy máte na to těšit.

Od loňska se Animefest zase rozrostl a organizátoři připravili spoustu novinek. A co vlastně festival nabízí? Můžete se těšit na zábavné soutěže, praktické workshopy, spoustu kvalitních tematických přednášek a promítaní starších i nových anime. Nejočekávanìjší částí programu je Cosplay soutěž, ve které se návštìvníci utkají o titul nejlepšího cosplayera. Vítěz bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži European Cosplay Gathering, která se odehrává na francouzském festivalu Japan Expo v Paříži v červenci 2018. A cosplayù bude na akci opravdu hodně, což přispívá k naprosto úžasné atmosféře festivalu, kterou si nemùžete nechat ujít!

Mùžete si vyrobit vlastní kostým, ať už inspirovaný postavou z anime či hry nebo něčím zcela jiným. Nicméně přijet v převleku rozhodně není podmínkou pro vstup.

Animefest 2018
Stejně jako loni dorazí několik zahraničních hostů, kteří budou vést vlastní přednášky nebo zasednou v porotě Cosplay soutěže. Na akci také proběhne křest Vějíře – sborníku tuzemské mangy. Pro návštěvníky bude k dispozici rozšířená deskoherna, kde si budete moci zahrát nejen tradiční japonské deskovky či si zasoutěžit o hodnotné ceny. Těšit se můžete i na spoustu prodejních stánků s anime a manga předměty.

Chrudimka.cz opět vysílá na událost redaktory, takže po ukončení akce zde najdete report z Animefestu 2018. Animefest se pro nás stal akcí, kterou máme už dlouho dopředu zvýrazněnou v kalendáři, festival totiž provází velmi příjemná atmosféra. Každý ročník je originální a vždy nás dokáže něčím překvapit. A abyste se těšili ještě víc, připravili jsme si pro Vás soutěž o tři lístky na celou akci.

Více informací o festivalu, ubytování a vstupném najdete na www.Animefest.cz.

Více informací o soutěži o lístky najdete zde.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk