Neděle, 24.9.2023
FilmKultura

Kinotip: Ant-Man

Plakát k filmu Ant-ManNa plátna kin konečně míří jeden z původních členů Avengers Ant-Man. Se schopností se zmenšovat, která zároveň navyšuje jeho sílu.

Poté co je drobný zlodějíček Scott Lang ( sympaťák Paul Rudd) propuštěn z věznice, je znovu nucen porušit zákon. Musí vyloupit sejf, ve kterém najde oblek, který propůjčuje majiteli schopnost smrsknout se na velikost mravence. Scott brzo zjistí, že byl ke krádeži naveden původním Ant-Manem, Dr. Hankem Pymem (Michael Douglas). Scott se také seznamuje s Pymovou dcerou Hope (Evangeline Lilly i po účinkování v Hobitovi stále v paměti diváků spíše jako Kate ze seriálu Ztraceni), která se stará o otcův výzkum. Pym chce, aby se Scott s pomocí obleku dostal do Pymovi bývalé firmy a zastavil jeho nástupce Darrena Crosse (Corey Stoll), který chce oblekovou technologii použít k vojenským účelům.

Nový film s dalším “Marveláckým” superhrdinou se bude pokoušet dostat k divákovu srdci především přes humor. Rukopis Edgara Wrighta (Scott Pilgrim proti zbytku světa) je i po jeho odstoupení od projektu na filmu stále patrný. Wright se na režii Ant-Mana připravoval skoro 8 let. Údajně ovšem nedokázal zvládnout tak nákladnou produkci. To stálo studio další peníze a tak byl nahrazen Peytonem Reedem (Yes Man).

 

Datum premiéry je stanoveno na 16. července 2015.


Akční / Sci-Fi

USA, 2015, 117 min

Režie: Peyton Reed

Předloha: Stan Lee (komiks), Jack Kirby (kniha), Larry Lieber (komiks)
Scénář: Joe Cornish, Edgar Wright, Adam McKay, Paul Rudd
Kamera:Russell Carpenter
Hudba:Christophe Beck

Hrají:Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Michael Peña, Bobby Cannavale, Judy Greer,Corey Stoll, John Slattery, Joe Chrest, Wood Harris, Tip Harris, David Dastmalchian, Martin Donovan, Hayley Atwell, Kourtney Shales, Zack Duhame, Jordi Mollà, Rod Hallett, Marie Joelyn,Vanessa Ross, Chandra Shaker Sangam, Abby Ryder Fortson

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/228999-ant-man/zajimavosti/?type=film

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.