Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Architekti hledají klíč k oživení kulturního prostoru města Pardubic

Výstava BLAST_OFF CITYVe středu dne 11. srpna 2010 bude ve Východočeské galerii v Pardubicích v Domě U Jonáše v 18 hodin zahájena zajímavá výstava mladých českých architektů s názvem BLAST_OFF CITY.

V termínu od 20. do 24. července 2010 proběhl v prostorách Východočeské galerie v Pardubicích v Domě U Jonáše architektonický workshop. Ten byl součástí rozsáhlejšího projektu LABORATOŘ no. 50 zaměřeného na oživování a poznávání prostoru galerie v Domě U Jonáše, hledání přesahů mezi jednotlivými uměleckými žánry, pátrání po souvislostech a vztazích mezi člověkem a prostorem.

Účastníci architektonického workshopu / architektonické laboratoře měli za úkol zkoumat kulturní prostor města Pardubic, hledat způsoby jeho oživení a práce s ním. Iniciační pro ně byla diskuse na dané téma, která se v Domě U Jonáše uskutečnila v úterý 20. července 2010 a které se zúčastnila řada významných osobností současné (nejen) kulturní scény ČR.

Za pět dní práce v „architektonické laboratoři“ vznikly zajímavé koncepty, které jsou formou této výstavy prezentovány.

Tvůrčí a ničím nezatížený pohled těchto mladých nadějných architektů by mohl pomoci nejen k tvorbě nového strategického a koncepčního materiálu rozvoje kultury města Pardubic, ale též představí široké veřejnosti možnosti vnímání městského kulturní prostoru, možnosti vnímání architektury a podob kultury.

Součástí výstavy je zároveň prezentace urbanistických studií a názorů na vybrané lokality, které inicioval Odbor hlavního architekta města Pardubic a které by měly vést k revitalizaci problematických částí městského prostoru a ke zkvalitnění života v něm.

Výstavu připravilo o. s. Terra Madoda v rámci dlouhodobého projektu OFFCITY ve spolupráci s Východočeskou galerií v Pardubicích a Odborem hlavního architekta za podpory statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

Autoři vystavovaných prací:

Účastníci architektonického workshopu / architektonické laboratoře:

  1. architektonické studio Skvadra (ing. arch. MgA. Milena Kubiszová, ing. arch. Ondřej Volný, www.skvadra.cz)
  2. ing. arch. Ondřej Chybík
  3. ing. arch. Jiří Vítek, ing. arch. Jakub Kopec, ing. arch. Jaroslav Sedlák
  4. ing. arch. Jiří Prokeš, ing. arch. Pavlína Vokáčová

Realizátoři urbanistických studií iniciovaných Odborem hlavního architekta

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.