Aristokratka na koni

recenze audioknihy Aristokratka na koni

Evzen_Bocek_Aristokratka_na_koni_audio_OneHotBook

Třetí pokračování humoristického románu o osudech mladičké hraběnky Marie III. z Kostky zcela naplňuje očekávání čtenářů. Vyjádřeno slovy Denisky, jedné z postav, je prostě super!

Vypravování je svižné, nápadité a vyniká inteligentním humorem založeným na mnohoznačnosti českého jazyka, překvapivých slovních spojeních a na komických až groteskních situacích. Jejich prostřednictvím autor vtipně paroduje některé nešvary naší současnosti (např. vliv bulváru na veřejné mínění).

Rázovité osazenstvo hradu Kostka se rozhojnilo o stařičkou, nejastnostmi zahalenou postavu tetičky Nory, která příhodám restituentů česko-americké rodiny Kostků dodává nový rozměr.

Veronika Khek Kubařová se potřetí ujala interpretace textu. Její práce s hlasem je opět mistrovská, protože dokáže modulací hlasu charakterizovat postavy románu. Jednotlivé kapitoly a podkapitoly odděluje klavírní doprovod  často evukující cval koně.

Doporučuji audioknihu všem, kdo mají rádi laskavý a inteligentní humor.

Oceňuji, že i třetí kniha o mladé aristokratce si udržuje laťku nastavenou v první knize.

 

 

Autor: Evžen Boček (* 1966)

Narodil se v Kyjově, kde navštěvoval základní školu i gymnázium, studoval na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a posléze Masarykovu univerzitu v Brně. Po ukončení studia učil na ZŠ Červené Domky v Hodoníně a poté byl zaměstnán v Národním památkovém ústavu jako kastelán na Státním zámku Milotice, čemuž se věnuje dodnes. Pod pseudonymem Jan Bittner vydal knihu Deník kastelána (1999, 2008, 2014), pod svým jménem romány Poslední aristokratka (2012, Cena Miloslava Švandrlíka 2012: Nejlepší humoristická kniha), Aristokratka ve varu (2013) a Aristokratka na koni (2016).

 

Účinkující: Veronika Khek Kubařová (* 1987)

Vystudovala herectví na Pražské konzervatoři. Díky absolventskému představení Kytice Jiřího Suchého v Divadle Konzervatoře  získala možnost hrát v divadle Semafor. Po absolutoriu se přesunula do Městského divadla v Mladé Boleslavi, v letech 2011 – 2014 byla členkou souboru Městkých divadel pražských Rokoko a ABC, od ledna 2015 působí v Dejvickém divadle, ale hostuje i na dalších scénách. Na stříbrném plátně debutovala ve filmu Rafťáci (2006), následovaly role ve snímcích Nejkrásnější hádanka (2008), Ženy v pokušení (2010), Lidice (2011), Můj vysvlečenej deník (2012) nebo Tři bratři (2014).

 

Evzen_Bocek_Aristokratka_na_koni_audio_OneHotBook_3D

 

 

Název audioknihy Aristokratka na koni
AutorEvžen Boček
InterpretiVeronika Khek Kubařová
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka3 hodiny 49 minut
EAN8594169481265
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.