Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Babovřesky – nová komedie Zdeňka Trošky

BabovřeskyPřesně za měsíc, tedy 14. února 2013 se v českých kinech objeví nový film Zdeňka Trošky. Úsměvná komedie ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům.

V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: “Je to prostě film tak ‘trošku’ ze života.” Po smrti stoleté Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí zde vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem, se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší. Podtitul “z dopisu venkovské drbny” naznačuje, že na scénu vstoupí i místní zbožné ženy v čele s “univerzální” klepnou Horáčkovou, která o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát… a uzurpuje si právo do všeho zasahovat. A právě do této vesničky přichází nový farář. Zbožné ženy čekají váženého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně vyhlížející asi třicetiletý mladík s dvojsmyslným jménem. Netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává v Babovřeskách množství humorných situací.

Základní informace

Český název: Babovřesky

Originální název: Babovřesky

Česká premiéra: 14. února 2013

Natočeno: Česko 2013

Režie: Zdeněk Troška

Scénář: Zdeněk Troška

Kamera: Ervín Sanders

Hudba: Karel Vágner

Hrají: Veronika Žilková, Lukáš Langmajer, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk, Martin Kraus, Norbert Lichý, Miro Noga, Lubomír Kostelka, Jiří Pecha, Jitka Sedláčková, Radek Zima, Jindřiška Kikinčuková

Žánr: Komedie


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.