Bambiriáda se vrací na Střelnici

bambiriada_2012Letošní, již 11. ročník přehlídky činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času, klepe na dveře. Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. května 2012 se Chrudim zaplní usměvavými dětmi, které budou mít jediný cíl – Bambiriádu.

Občanské sdružení Altus, které akci v Chrudimi pořádá, přichází i letos s malou změnou. „Po dvou letech jsme se rozhodli přesunout Bambiriádu do parku Střelnice. Zde využijeme většího prostoru jak pro samotnou prezentaci organizací, tak i doprovodný program“ říká Martin Benák, předseda sdružení.

Program pro návštěvníky zde bude mít zhruba 30 organizací, které zde budou prezentovat svoji činnost. „U stánku Občanského sdružení Altus můžete využít skákací hrad nebo si zahrát deskové hry v rámci projektu Hrajeme si s Chrudimkou, které pro vás připraví Chrudimka.cz“ upřesňuje Jaromír Zajíček, šéfredaktor portálu.

Generální partner Bambiriády, FLEXI životní pojištění, s sebou přiveze kupu zábavy pro malé i větší děti. Těšit se mohou na kreslení na obří roli papíru a na výrobu papírové čepice spojenou s fotosoutěží o dvacet báječných cen. Pro odvážnější je připraven speciální simulátor surfování, s nímž budou mít děti skutečně pocit, že sjíždí divoké vlny.

K chrudimské Bambiriádě neodmyslitelně patří i pódiový program. „Kromě vystoupení různých souborů z Pardubického kraje se můžete těšit na rekordmana ve foukání bublin – Matěje Kodeše. O hudební vyplnění se postará zpěvačka Leona Šenková, kterou můžete znát ze soutěže Česko-slovensko hledá SuperStar“ dodává Matěj Zelinka, programový koordinátor.

Bambiriáda v Chrudimi probíhá za přispění Pardubického kraje, města Chrudim a dalších partnerů.  Hlavním organizátorem je Česká rada dětí a mládeže.

Další informace získáte na celostátním webu http://www.bambiriáda.cz/ nebo na http://www.bambiriada.chrudimka.cz/, kde naleznete i fotogalerie z loňských ročníků.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.