Belfiato Quintet

Belfiato Quintet747. chrudimský hudební pátek

Pátek, 17. září 2010 v 19 hodin, Velký sál Muzea Chrudim

Program koncertu:

1. Antonín Rejcha (1770–1836): Kvintet Op. 91, No 9

Lento, Allegro Assai
Adagio
Minuetto – Allegro vivo
Allegretto   

2.  Bohuslav Foerster (1859–1951): Kvintet Op. 95

Allegro moderato
Andante sostenuto
Allegro scherzando
Moderato e tranquillo

-pauza-

3. Paul Hindemith (1895–1963): Kleine Kammermusik für fünf Bläser  Op. 24/4

Lustig
Walzer   
Ruhig und einfach
Schnelle Viertel
Sehr lebhaft

4. Theodor Blumer (1881–1964): Quintet for wind instruments Op. 52

Sehr frisch und feurig
Romanze: Sehr Ruhig Und Innig
Leicht Fliessend-Ausserst Lebhaft
Sehr Schwungvoll

Komorní soubor Belfiato Quintet tvoří studenti hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze a Pražské konzervatoře. Vznikl v roce 2005 a nějakou dobu pracoval samostatně. Od roku 2007 do roku 2009 vedl kvinteto pedagog Pražské konzervatoře Ondřej Roskovec, sólofagotista České filharmonie a člen souboru Afflatus Quintet. Nyní hráči spolupracují se Štěpánem Koutníkem, profesorem komorní hudby na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Členové nového mladého ansámblu přišli s cenami z různých soutěží, mimo jiné z Pražského jara, Concertino Praga, Concorso internazionale Frederico II. di Svevia, Yamaha Foundation, ze soutěže v Lodži nebo ze soutěžního klání českých konzervatoří. Společně se pravidelně zúčastňují prestižních mistrovských kurzů doma i v zahraničí – byli tak na Česko-francouzské letní hudební akademii v Telči, na kurzech ve Výmaru či na mezinárodní letní akademii Praha-Vídeň-Budapešť.

Jsou zváni ke spolupráci se studentskými orchestry, jako je European Union Youth Orchestra, Junges Klangforum Mitte Europa, CEI Youth Orchestra, Český studentský orchestr, i s tuzemskými profesionálními orchestry – s Českou filharmonií, Pražskou komorní filharmonií, Pražskými symfoniky, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, s Českým komorním orchestrem a Komorním orchestrem Berg. Flétnista Oto Reiprich, fagotista Ondřej Šindelář a hornistka Kateřina Javůrková jsou členy orchestrální akademie Pražské komorní filharmonie.

Hráči kvinteta také vystupují sólově. Hobojista Martin Daněk účinkoval na koncertech Josef Suk uvádí mladé talenty za doprovodu Pražské komorní filharmonie a Českého komorního orchestru a stejně jako Ondřej Šindelář se sólově představil v letošní koncertní sezoně Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK; klarinetista Jiří Javůrek zase koncertoval v rámci Sezony laureátů se Zemlinského kvartetem.

Soubor vystupoval v České republice i v Německu, kde učinkoval na koncertě spolupořádaným Českým centrem v Berlíně. Koncertoval také na festivalu ,, Koncerty vážné hudby v provedení mladých interpretů” v galerii Mánes a na sedmém ročníku Sezóny laureátů v Goethe Institutu v Praze. Letos se představil v koncertní sezoně České filharmonie a Českého spolku pro komorní hudbu. Spolupracoval s Českou televizí i s Českým rozhlasem.

Členové souboru:

Oto Reiprich – flétna
Martin Daněk – hoboj
Jiří Javůrek – klarinet
Ondřej Šindelář – fagot
Kateřina Javůrková – lesní roh

Vstupné: 120 Kč

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.