Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Benefiční koncert pro Terezku – zazpívá Andrea Tögel Kalivodová

Andrea Tögel Kalivodová zazpívá 20. listopadu v Chrudimi20. listopadu 2015, MUBASO Chrudim

Andrea Tögel Kalivodová, sólistka pražského Národního divadla, vystoupí v pátek 20. listopadu v Muzeu barokních soch. Na klavír ji doprovodí Ladislava Vondráčková. Nevšedním večerem bude provázet Jana Trojanová, herečka a moderátorka Českého rozhlasu Vltava.

Jde o benefiční koncert pro Terezu Vargovou. Dívka žijící v Chrudimi podstoupila dvě náročné operace, které odstranily nádor na mozku. Terezka však po nich ochrnula a musí používat vozík; poškodil se jí i zrak. Optimální rehabilitaci pro ni rodiče nenašli v Česku, ale na Slovensku. Zdravotní pojišťovna však několikatýdenní pobyt a léčbu v Adeli Medical Center v Piešťanech nehradí, a tak snad pomůže výtěžek ze zmíněné benefice.

Pěvkyně se srdcem na dlani

Temperamentní pěvkyně, přezdívaná česká Carmen, pochází z Kroměříže. Dětství a mládí prožila v Brně, kde také absolvovala konzervatoř. Poté odešla do Prahy, kde studovala na Hudební akademii múzických umění. Na prknech Státní opery Praha stála poprvé v roce 2001, v současnosti je sólistkou pražského Národního divadla. Andrea Tögel Kalivodová se však věnuje i koncertní činnosti: vystupuje po celé Evropě, několikrát navštívila Japonsko, Koreu a USA. Na sklonku roku 2011 vydala debutové album Cestami lásky, které je záznamem jejího úspěšného koncertu na festivalu Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2011.

Andrea Tögel Kalivodová zazpívá 20. listopadu v ChrudimiAndrea Kalivodová je častým hostem médií, vystupuje v televizi, v rozhlase a tyto aktivity vždy spojuje s šířením dobrého jména opery. Intenzivně se také zapojuje do charitativních projektů: k nejvýznamnějším patří její podpora pacientů s plicní arteriální hypertenzí a sdružení CEREBRUM, které pomáhá lidem po poranění mozku.

Lístky už jsou v předprodeji

Benefiční koncert Andrey Kalivodové, který pořádá Divadelní spolek J. N. Štěpánka, začne v 19 hodin. Vstupenky v ceně 280 Kč už jsou v předprodeji: zakoupit je lze v Divadle Karla Pippicha, chrudimském Informačním centru a Muzeu barokních soch nebo online na www.chrudimsobe.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrea Tögel Kalivodová zazpívá 20. listopadu v Chrudimi

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.