Bez lítosti

recenze knihy Bez lítosti

Poznejte londýnské podsvětí, které pevnou rukou ovládá rodina Davisova. Chraňte se toho, podívat se ošklivě na někoho z tohoto rodinného klanu… Smrt máte jistou. Bez lítosti, ale spravedlivě a krutě, trestají každé pochybení, které se jich dotýká. Dáte si kávu nebo vraždu? Davisovi v tom takový rozdíl nevidí…

Diana Davisová se stala po smrti svého muže nelítostnou, ale spravedlivou královnou londýnského podsvětí. Všichni se jí bojí a ten, kdo ji někdy zkřížil cestu, už o tom neví, leží totiž pod drnem. Její jediný syn Angus má geny po ní, ale i on si musel své místo v rodinném byznysu zasloužit. Tady nikdo nic nedostane zadarmo. I když Angus přebírá podnik do svých rukou, za zády mu jako stín stále stojí Diana. Živí je noční kluby, v kterých se točí nehorázné množství drog a krásné, povolné dívky jsou za peníze lehce k mání. Brzy se jejich nelegální aktivity rozšíří i do Španělska a je téměř nemožné být na dvou místech současně, ale všichni moc dobře vědí, jak je smrtelně nebezpečné zahrávat si s touto rodinou. Ten, kdo to neví nebo zkusí hrát hru podle vlastních pravidel, brzo pozná soudružnost a nemilosrdnost rodiny Davisových. Jedinou Achillovou patou je tak pro Anguse právě jeho rodina – manželka Lorna a děti Angus ml., Sean a Elisha. Brzy ale sám na vlastní kůži zjistí, že brát ohled na vlastní rodinu se nevyplácí…

Thriller Bez lítosti je příběhem rodinné pospolitosti, oddanosti i věrnosti až za hrob, kterou jako temný stín doprovází vraždy, drogy, násilí i zlo.

Začátek knihy se rozjíždí velmi zvolna. Autorka vám představuje prostředí i hlavní postavy příběhu a celkem nic zásadního – krvelačného se neděje. Ale postupem času vám spisovatelka plíživě začne předhazovat jednotlivé konflikty a zápletky, které lehce naznačí, aby vás v další kapitole totálně uzemnila drastickým řešením. Celý příběh je vyprávěn er-formou a vy tak sledujete kroky hlavních protagonistů příběhu a díváte se jim přímo pod ruce, které jsou poskvrněné krví i bezmeznou láskou. Ale i ta má svá pravidla a hranici, přes kterou nelze přejít i když se jedná o vlastní rodinu.

Bez lítosti (DOMINO) obálka knihyJak prohlásila její matka, děti v téhle rodině byly prokleté, přicházely na svět bolestně a bez lítosti. V tom byli Davisovi machři, to by vám řekl každý. S nikým neměli slitování – a už vůbec ne se svými vlastními.

Spisovatelka Martina Cole píše stejně, jaké je i její podsvětí. Jde bez zbytečných řečí okamžitě a efektivně na věc a ani později své napsané řádky nekomentuje ani se k nim nevrací. Úderně, působivě s co nejjednodušším vyústěním. Na tohle hned tak nezapomenete…

S pečlivostí zpracované téma londýnského podsvětí přidává na autentičnosti celého díla a vy tak ani chvíli nepochybujete o reálnosti vystavěného příběhu, který vás uchvátí, nadchne i totálně rozloží nemilosrdnými praktiky i životním osudem rodinného klanu.

Martina Cole je anglická autorka thrillerů, která původně pracovala jako sekretářka. O psaní se zajímala již v dětství, přesto svou první knihu vydala až ve 33 letech. Vsadila se se svým manželem o padesát liber, že dokáže napsat román… a za necelý rok byl na světě rukopis knihy Královna zločinu (Dangerous Lady). Sama přiznává, že ji obrovský úspěch zaskočil – kniha se setkala s ohromným zájmem čtenářů nejen v Británii, ale byla přeložena do dvanácti jazyků a stala se podkladem pro televizní seriál. Děj většiny jejích románů se odehrává v londýnském kriminálním podsvětí.

S knihou Bez lítosti vás čeká skvělý thrillerový zážitek plný napětí, ale i emocí, které se schovávají za tvrdou slupkou neústupnosti. Pokud chcete opravdu dobře poznat temné podsvětí londýnských ulic, s touto knihou se vám to zaručeně splní.

 

Název knihy Bez lítosti
AutorMartina Cole
ŽánrLiteratura světová, Pro ženy, Thriller
  
Nakladatelství Domino
Rok vydání2020
Počet stran376
ISBN9788074984402
  
Nákup knihy www.albatrosmedia.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

Nakladatelství Domino je od roku 2019 součástí Albatros Media a. s., největší nakladatelské skupiny v ČR.

www.dominoknihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Veronika Esserová

Čtu neustále a všude... a díky knihám utíkám do říše, kde se může stát cokoliv. (osobní blog)