Běžící Buddha – běháním a meditací k posílení těla a mysli

Běžící Buddha  - běháním a meditací k posílení těla a mysliSvětový bestseller tibetského duchovního vůdce, který běhá maratony.

Běhání a meditace jsou činnosti, které na první pohled nemají mnoho společného. Ve skutečnosti se ovšem skvěle doplňují, vzájemně obohacují a podporují.

Sakyong Mipham, zkušený běžec, který uběhl devět maratonů, a duchovní vůdce mezinárodního společenství 165 meditač­ních center s názvem Shambhala, ve své knize ukazuje, že fyzickou aktivitu a du­chov­ní rozvoj lze přirozeně propojit. V této praktické a inspirativní knize předkládá Sakyong Mipham jednoduché lekce, které kombinují bdělou pozornost a fyzický pohyb a které může ku prospě­chu svého těla i duše využít úplně každý bez ohledu na to, v jaké tělesné kondici nebo v jaké fázi duchovní cesty se prá­vě nachází. S jejich pomocí můžeme do svého života vnést mnohem více ener­­­gie, soustředěnosti a trpělivosti, což ocení běžci, duchovní hledající a vůbec všichni, kdo touží po dobrém zdraví a vnitř­­ní vyrovnanosti.

Autor na základě svých životních zku­šeností vypracoval jedinečný trénin­kový program, který kombinuje tělesná a du­chovní cvičení vhodná pro každého – bez ohledu na věk, přesvědčení či schop­nosti.

Sakyong Mipham je respektovaný tibetský lama a vůdce celosvětové komunity meditačních center Shambhala. Je rovněž nadšeným běžcem, který absolvoval de­vět maratonů. V mládí se mu dostalo vý­cviku v jezdectví a bojových uměních, nicméně později se sportem jeho srdce stal běh.

Časopis Planet jej označil za „globálního vizionáře“. Je autorem bestselleru Turning the Mind into an Ally a řadou cen ověn­čené knihy Ruling Your World: An­cient Strategies For Modern Life.

Sakyong Mipham učí po celém světě a využívá jedinečnou kombinaci východní a západní filozofie.

 


Název knihy:      Běžící Buddha

Autorka:              Sakyong Mipham

Nakladatelství:  Rybka Publishers
Rok vydání:        2014   
ISBN:                   978-80-87950-07-4
EAN:                    9788087950074
Formát:               125 x 200 mm
Počet stran:        200

E-shop:                http://www.rybkapub.cz

 


Nakladatelství Rybka Publishers vydává knihy pro zvídavé čtenáře, oblasti – literatura faktu, historie, populárně naučná literatura, české dějiny, světová beletrie, knihy o zvířatech, filozofie, politologie.

Knihy si objednáte buď na stránkách nakladatelství nebo můžete navštívit kavárnu s knihkupectvím Café Rybka, která se nachází v ul. Opatovická 7, v Praze 1.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.