Úterý, 16.7.2024
KnihyKultura

Billy Silver

Daniel J. Volpe se zaměřuje na extrémní horor a splatterpunk a kniha Billy Silver není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Dala by se ovšem brát i jako celkem reálná sociálně psychologická sonda do života beznadějného feťáka. Pro normálního smrtelníka je to obraz pekla. Převažuje beznaděj, hnus, špína a brutalita.

Billy SilverHlavní hrdina a jeho stejně odpudivá přítelkyně Jeannie žijí svými základními potřebami, takže na nějaká hlubší zamyšlení nad svým prázdným a zničeným životem nemají prostor. Vlastně Billyho drží nad vodou jen hraní v kapele Shit Fist, odkud ho však pro naprostou nespolehlivost a nechutný skandál na koncertě vyhodí. Přijde o dívku, po krku mu jde jeho dealer.

A pak přijde podivná nabídka: může se nechat potetovat v novém salónu, za což dostane dost peněz, aby se mohl alespoň dočasně vymanit z těch nejhorších problémů. Nakonec se rozhodne nabídku využít a skutečně se zdá, že si pomohl.

Nicméně brzy zjistí, že se jeho osobnost začíná měnit a rozhodně ne k lepšímu. Motiv magického tetování vnáší do příběhu nadpřirozený prvek, nicméně čtenář ho tak jednoznačně chápat nemusí. Je to vůbec kouzlo, nebo jen další Billyho psychický sešup?

Billy Silver přináší hodně drsný obraz spodiny společnosti, má rychlý spád děje i hrdinu, kterého nenávidíte i litujete zároveň.

Knihu v překladu Martina Štefka a s působivou obálkou Michala Březiny rozhodně doporučuji všem otrlým příznivcům temných krvavých příběhů.   

 

Název knihy Billy Silver
AutorDaniel J. Volpe
ŽánrLiteratura světová, Horory
  
Nakladatelství Golden Dog
Rok vydání2022
Počet stran124
ISBN978-80-88067-60-3
  
Nákup knihy www.goldendog.cz

 

Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

www.goldendog.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.