Blackmore’s Night – Summer Tour 2014

Blackmore's Night  - Summer Tour 201415. srpna 2014 od  20 hodin, Státní zámek Sychrov – open air

Po pěti letech se vrací na Státní zámek Sychrov Ritchie  Blackmore se svojí družinou. Vydejte se na tajuplnou cestu s BLACKMORE´S NIGHT – Summer Tour 2014.

Blackmore´s Night je unikátní renesanční-folk-rock projekt, jež získal mnohá ocenění v čele se zpěvačkou, textařkou, multiinstrumentalistkou Candice Night a legendárním sólovým kytaristou Ritchiem Blackmorem.

 

 

 

S tímto projektem vytvořili Ritchie Blackmore a Candice Night v posledních letech velmi unikátní hudební žánr, složený z melodií období renesance, zvuky středověku a rytmy evropské lidové hudby.

Blackmore's Night  - Summer Tour 2014Působení s Blackmore´s Night“, říká Ritchie Blackmore, “přináší to, že máme kreativní svobodu hrát jakýkoliv styl hudby, který chceme. Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodným“.

Za pomocí středověkých šatů, dobových nástrojů a často zdánlivě pohádkových míst, vytváří svět, který je jinak známý pouze z Robina Hooda a podobných legend.

Richie je mistr akustické kytary, mandolíny a samozřejmě jeho legendární elektrické kytary Stratocaster. Candice Night, jeho manželka, přinesla nový svět, se svým křišťálově čistým hlasem. Ale nejen její hlas překvapil, ale také jejich talent pro dechové nástroje z doby renesance.

Kromě vytváření malebné zvukové palety, která upoutá vaši mysl jako vaše nejoblíbenější vzpomínky, Night a Blackmore rovněž pokračují v práci, které se zavázali. Společně se Světovým fondem divoké zvěře (WWF) vypomohli vypěstovat 6000 ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu Sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům. Když právě nejsou na turné, dále pokračují ve sponzorování fondu na pomoc zvířatům a rovněž vystupují o svém volnu, aby pomohli místním zvířecím charitatitivním spolkům. Rovněž se spojili dohromady s C020L, aby pomohli životnímu prostředí pěstováním stromům v Panamě a tak omezili toxiny produkované kapelami na turné.

Blackmore's Night  - Summer Tour 2014

Přesvědčte se sami a kupte si vstupenky na jediný koncert v České republice v roce 2014, a to na 15. 8. 2014 a zažijte jedinečný zážitek pod širým nebem s malebným pozadím Sychrovského zámku. Vstupenky na sychrovský koncert Blackmore´s Night jsou k dostání v síti Tickeptro, Ticketportal a Ticket-art a obvyklých předprodejích.

Blackmore's Night  - Summer Tour 2014

Současnou sestavu Blackmore’s Night tvoří:

Ritchie Blackmore (kytary a jiné strunné nástroje)
Candice Night (texty a zpěv, šalmaje aj.)
Sisters of the Moon – Lady Nancy a Lady Madeline (sbory)
Bard David of Larchmont (klávesy)
Tudor Rose (multiInstrumentalistka)
Sir Robert of Normandy (basa)
Squire Malcolm of Lumley (bicí)

 

Kdy: 15. srpna 2014

Kde: Státní zámek Sychrov – open air

Vstupenky: Ticket Art

Více na stránkách pořadatele: ŠIMMI AG, a.s. – www.simmiag.cz

Stránky interpreta: www.blackmoresnight.com  www.candicenight.com

 

 

Fotogalerii z tour Blackmore’s Night v roce 2009 na Sychrově naleznete na FotoZajda.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.