Bláto a mršiny

Lucas Burton přijíždí na Cricket farm kvůli schůzce. Je to opuštěná farma na odlehlém místě, proto ji navrhl jeho společník.

Zatím je Lucas na místě sám, takže se vydává do chlíva, do kterého se pro jistotu chce schovat, kdyby se náhodou někdo objevil. Je plný harampádí a je tam tma.
Zaujala ho hromádka starých hadrů u stěny, jenže se mu na ní něco nezdá. Když jí jde Lucas blíže prozkoumat, zjišťuje, že je to tělo mrtvé mladé dívky.

Lucas zpanikaří a v rychlosti utíká pryč z místa činu, jenže se nezachová jako správný občan. Nezavolá policii a nenahlásí možnou vraždu. Místo toho jede domu zamaskovat, že vůbec kdy na farmě byl.

Bláto a mršinyNa mrtvolu se stejně brzo přijde a případ dostává na starost Jess Campbellová, která zjišťuje, že Cricket farm už svou temnou minulost má. Před lety v ní byla vyvražděna rodina a dva lidé přežily. Vrah a jeho bratr, který teď farmu vlastní.

Celý případ je hodně zamotaný, protože mrtvá je Češka, která si přijela do Anglie vydělat a nikoho tam neměla. Její jediná kamarádka byla její spolupracovnice, ale i před ní tajila vše, hlavně co se týkalo kolem jejího vztahu.

Vrah u jedné mrtvoly nezůstává, důkazy žádné nejsou, ale Jess se nevzdává a pátrá, i když je to pro ní nebezpečné.

Kniha Bláto a mršiny je anglická detektivka, odehrávající se na venkově, kde zná každý každého a nejbližší soused bydlí za kopcem. Nejblíže k farmě jsou koňské stáje, které provozuje Penny a kde se odehrává větší část příběhu. To prostředí je krásně popsané, takže člověk má hned chuť se tam vydat.

Autorka do příběhu zakomponovala i duchy, ale spíš to jsou jen představy jednoho starého člověka. Mě se to ale líbilo a trošku to příběh ozvláštnilo.

Kniha je psaná z více pohledů, takže člověk pak má větší přehled o ději a taky se tím zápletka více zamotává. Také to přidává na napětí. Já osobně jsem na vraha přišla chviličku před koncem, ale možná pokud je někdo hodně všímavý, tak na to možná přijde dříve. Přesto je to příjemné lehké čtení a já se nemohla od knihy odtrhnout.

Kapitoly jsou kratší, takže čtení člověku více ubíhá. Poslední dobou jsou hlavními hrdinkami detektivek vyšetřovatelky a mě osobně se to více líbí, protože mi přijdou všímavější a lidštější. Například Jess mi přijde sympatická, osobitá a jde si tvrdě za svým.

Takže pokud máte takové knihy rádi, rozhodně Bláto a mršiny doporučuji, protože mě kniha naprosto pohltila a ráda si od autorky přečtu další knihy.

 


 

Název knihy      Bláto a mršiny
Autor Ann Granger
Žánr Detektivky
     
Nakladatelství       MOBA
Rok vydání 2017
Počet stran 304
ISBN 978-80-243-7444-4
   
Nákup knihy shop.mobaknihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
    
Databáze knih www.databazeknih.cz

 


 


Nakladatelství MOBA
Nakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriason, Helon Habila, Michael Robotham a další). 

www.mobaknihy.cz

 

 PalmKnihy


PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

www.palmknihy.cz

 

 


Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.