Bolestná a trnitá cesta za snem

recenze knihy Sen, který se naplnil

Rocco, Ráchel, Rosetta. Tři lidé, kteří by se za normálních okolností asi nikdy nepotkali. Malá Židovka, která jako jediná žena ve vesnici uměla číst, hrdá Sicilanka bránící rodnou půdu před násilným baronem a horkokrevný mladík, jež se bál, že mu jako mafiánovi ulpí na rukou krev, stejně jako jeho otci. Co svedlo tuto nesourodou trojici dohromady? Touha žít beze strachu, že někdo pošlape jejich čest a svobodu.

Sen, který se naplnil - obal knihyKdyž se ocitají na palubě lodi, která je odváží do Buenos Aires, netuší, co všechno si na ně osud přichystal. Jsou emigranti, ať už dobrovolní, nebo ti, pro něž je exil jedinou možnou variantou, jak přežít. Argentinská metropole je na první pohled neskutečně krásné a přitažlivé město, které dokáže uchvátit, bližší setkání odhalí něco jiného. Prohnilost až do morku kostí, zkorumpovanou policii a na každém kroku nevěstince. Odkud se berou dívky, to nikoho nezajímá, veškeré špinavé praktiky jsou překryty pláštěm charity a dobročinnosti. Připočtěte k tomu mafii řídící město, a máte před sebou román plný napětí, v němž není nouze o scény plné krve a násilí

Luca Di Fulvio opět dokázal, že umí rozehrát příběh, který vezme za srdce a emočně vás přímo rozseká. Prokázal, že je skvělým vypravěčem, a je jedno, jestli se ocitáte v hlubokém středověku nebo na počátku dvacátého století, jako je tomu u této knihy, jejíž děj začíná v roce 1912. Jeho knihy můžeme považovat za výpravné, akce střídá akci a děj neustále graduje. Luco Di Fulvia je znám svým specifickým způsobem psaní, kdy jeho hrdinové procházejí neskutečnými životními zkouškami, ale vždy je nechá dojít k sladkému, možná i trochu kýčovitému konci jako z pohádky, leč vždy těžce vykoupenému.

V příběhu nejsou hluchá místa, zaujmou barvité popisy, je vidět, že autor popisované prostředí zná a umí dané reálie zakomponovat do děje. Nudit se nebudete ani u svižných dialogů, ve kterých není nouze o peprná slova, pasující k vybrané tématice. Konkrétně tato kniha se dotýká tématu nucené prostituce a všeobecného postavení žen ve světě, v němž hlavní slovo patřilo mužům. 

Můžeme jen obdivovat hlavní hrdiny knihy pro jejich houževnatost a nezdolnou sílu, s nimiž překonávají nástrahy. Luco Di Fulvio je nešetří. Prolévají krev, slzy i pot, čelí křivdám i nejhlubšímu utrpení, což vás asi nejvíce vezme za srdce v případě mladičké Ráchel, stojící teprve na prahu puberty

V knihách Lucy Di Fulvia najdete vše, co má mít správný historický a společenský román, u kterého nechcete usnout nudou. Sen, který se naplnil vám to v žádném případě nedovolí. 

 

Název knihy Sen, který se naplnil
AutorLuca Di Fulvio
Žánrhistorický román
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2019
Počet stran520
ISBN978-80-249-3916-2
  
Nákup knihy www.ikar.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)