Úterý, 16.4.2024
FotbalSport

Bořek Dočkal má namířeno zpět na Letnou

Konec spekulacím. Bořek Dočkal se vrátí do sparťanského dresu nejspíše ještě v zimním přestupovém období.

Je to dlouhý příběh. Když v zimní přestávce roku 2017 dostal pohádkovou nabídku od čínského Che-nan Ťien-jie, nejprve odmítl, aby po následném vyřazení Sparty z Evropské ligy přijal nabídku ještě vylepšenou. Dočkal do Číny přestoupil za 234 milionů korun a za tři sezony si měl vydělat 80 milionů korun.

V Číně to ale pro Dočkala nebyla procházka růžovou zahradou a bohužel se českému záložníkovi nedařilo ani na hřišti. Dá se říci, že roční hostování ve Philadelphii, které začalo v únoru loňského roku, bylo pro Dočkala velkou úlevou. V americké MLS (Major Soccer League = nejvyšší fotbalová soutěž) se Dočkal opět našel, na hřišti měl formu, kterou prokazoval i jako kapitán reprezentace a dokonce se stal nejlepším nahrávačem celé soutěže.

Když se měl po krásném roce vracet zpět do Číny, bylo logické, že se mu příliš nechce. Dočkal dokonce na vlastní žádost odjel na zimní soustředění s pražskou Spartou. V tu dobu ale letenští funkcionáři stále nechtěli připustit, že návrat Dočkala je aktuální. Také po odchodu nejlepšího sparťanského hráče uplynulé sezony – Nicolae Stanciua Sparta stále tvrdila, že žádná jednání o návratu Dočkala neprobíhají. Až nyní klub v prohlášení uvedl, že se s čínským klubem dohodl na podmínkách přestupu a čeká se na to, až sám Dočkal v Číně předčasně ukončí kontrakt, aby mohl podepsat smlouvu ve Spartě. Zdá se, že celá pohádka tak skončí pro Dočkala šťastně. Otázkou však je, pomůže Dočkal Spartě vrátit se do herní i výsledkové pohody? Na to si budeme muset počkat.

foto: Jan Zátorský, MAFRA

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.