Neděle, 26.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Víra je neustálé tázání se a pochybování

recenze knihy Boží kniha od Pastoral Brothers

Tak od této knihy byste rozhodně nečekali takový obsah, který v ní naleznete! Barevný komiksově laděný přebal by si většina čtenářů spojila zřejmě s literaturou určenou výhradně mládeži, a málokdo by odhadl, že autory jsou dva evangeličtí faráři, kteří kromě svých farností také spravují úspěšný Youtube kanál, kde se podobně jako ve své knize věnují křesťanské víře a otázkám, s nimiž se víra v Boha pojí. Jejich styl výkladu má ovšem od nesrozumitelných teologických formulací hodně daleko!

Boží kniha od Pastoral BrothersBoží kniha – tedy kniha, kterou její autoři věnovali Bohu – skutečně mate svým designem, neboť emotikony v textu a veselé ilustrace si skutečně málokdo asociuje s náboženskou literaturou. Ilustrace knihy ovšem výborně ladí s veselým odlehčeným tónem výkladu, který je autorům vlastní. Nebojí se o víře hovořit naprosto otevřeně, se vší lidskostí, s nadsázkou a mnohdy s přiznáním vlastních pochybností. Faráři Jakub a Karel připouštějí, že nedokážou odpovědět na všechny otázky, které víra přináší, ale nebojí se o těchto otázkách diskutovat: Víra jsou takové 5D brýle, díky kterým objevíte ve svém životě novou dimenzi.

Autoři přinášejí zamyšlení nad třemi základními okruhy – v první části knihy rozebírají křesťanské vyznání víry, v druhé části Desatero. Obě tyto části se člení na krátké úseky, které interpretují obsah těchto dvou významných souborů myšlenek, které jsou pro křesťanství zcela zásadní. V rámci toho přibližují veřejnosti nejznámější a nejzásadnější biblické příběhy a jejich poselství. Zároveň inspirují čtenáře k niternímu zamyšlení a k formulaci vlastních otázek a odpovědí. Vybízejí ke krátkým meditacím a k přímému rozhovoru čtenáře s Bohem. Třetí část knihy je věnována tématu sexuality, a ačkoliv je toto téma v kontextu křesťanství a církve považováno za kontroverzní, autoři s naprostou lehkostí přesvědčí čtenáře o opaku. Rozebírají otázky týkající se vztahů, sexu, homosexuality, pornografie, interrupce a prostituce a ukazují, že všechna tato témata jsou součástí našich životů a je třeba se o nich bavit a zbavit je jejich tabu nálepky.

Třebaže kniha na první pohled zaujme mladší čtenáře, lze ji doporučit všem věkovým kategoriím, a to jak věřícím, které může text inspirovat k novému pohledu na svou víru a k sebereflexi, tak i těm, kteří se za věřící nepovažují, ale rádi se dozvědí více o biblických příbězích a významu křesťanských myšlenek z pohledu mladých evangelických farářů. Tato Boží kniha je skutečně boží!

 

Název knihy Boží kniha
AutorKarel Müller & Jakub Malý
Žánr Duchovní literatura, Náboženství, Pro děti a mládež
  
Nakladatelství Cpress
Rok vydání2021
Počet stran240
ISBN978-80-264-3855-7
  
Nákup knihywww.albatrosmedia.cz
Databáze knihwww.databazeknih.cz

 

Boží kniha od Pastoral Brothers

 

Cpress

Nakladatelství Cpress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.

Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Knižní perlou je unikátní edice Muzeum v knize, která přinesla na český trh zcela originální zpracování knih s vloženými kopiemi dobových dokumentů a historických materiálů. Výbornou obsahovou i grafickou kvalitu knih potvrzují získaná ocenění za nejkrásnější knihy na předních knižních veletrzích z posledních let.

www.cpress.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Karolína Hanzlová

"Se svobodou, knihami, květinami a měsícem, kdo by nebyl šťastný?" Oscar Wilde