Pátek, 8.12.2023
Cestování a výletyVolný čas

Brazílie – všední život v nevšední zemi

V pátek 17. března 2023 se ve Vodních zdrojích Chrudim koná přednáška věnovaná každodennímu životu v Brazílii. Přednášející Ivan Martínek, který v této zemi žil a pracoval 10 let a přiblíží nám jaká Brazílie je, když vaše dovolená skončí a rozhodnete se tam žít. Jaké jsou každodenní slasti a strasti Brazilců, od rána do večera, od pondělí do neděle? Jak pracují, jak se baví, po čem touží?

Brazílie je rozlohou více než stokrát větší než Česká republika a prochází jí čtyři časová pásma. Je to země protikladů. Hrubý domácí produkt Brazílie patří k nejvyšším na světě, a přesto zde mnoho lidí žije v chudobě. Přednášející shrne základní informace o této největší jihoamerické zemi.  Zmíní se o její historii, která nám pomůže lépe pochopit její současnost.

Hlavním předmětem zájmu bude všední život v této nevšední zemi a zejména to, v čem se liší a v čem se podobá životu u nás. Dozvíme se. který z brazilských prezidentů měl české předky, proč je dobré u sebe mít dva mobilní telefony nebo jakou barvu oblečení zvolit na silvestrovskou oslavu. 

 

Kdy pátek 17. března 2023 od 18 hodin
Kde Vodní zdroje Chrudim

 

Přednáška se koná ve Vodních zdrojích Chrudim a začíná v 18 hodin. Vstupné je 50 Kč, děti školou povinné zdarma.

Další informace na tel. 723 004 397 nebo e-mailu gutzer@centrum.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.