Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Čarodějka přebarví Goja Music Hall nazeleno

Do pražské Goja Music Hall míří další světový muzikál. Fantoma opery vystřídá od 14. září Čarodějka. „Je to příběh o lásce, nenávisti a uchvácení moci,“ přiblížil producent František Janeček českou premiéru jednoho z nejoblíbenějších děl současnosti. V hlavních rolích se představí mimo jiné Kateřina Herčíková či Natálie Grossová.

Muzikál Winnieho Holzmana vychází z knihy Gregoryho Maguirea Život a časy zlé čarodějnice ze západu a vypráví příběh dvou čarodějek: Glindy, bílé, a Elphaby, zelené, které se přes všechny rozdíly stanou kamarádkami. Společně se na pozvání samotného Čaroděje vydávají do Smaragdového města, kde zjistí, že ne vše je takové, jak se na první pohled zdá. Situaci komplikuje milostný trojúhelník, obě se totiž zamilují do spolužáka Fiyera.

Je to krásná, ale strašně těžká role, takže mám před sebou hodně práce,“ líčila s úsměvem představitelka Elphaby Kateřina Herčíková, která se střídá s Markétou Peškovou a Elis Ochmanovou. „Netěším se na létání. Letím v první půlce při Defying Gravity a mám trošku strach z výšek. Doufám, že se neproletím i směrem dolů,“ dodala na tiskové konferenci v úterý 23. dubna.

 

Čarodějka - muzikál

 

Její postava během představení vystřídá celkem sedm kostýmů dle návrhů Zity Miklošové. Zkrátka nepřijdou ani představitelky Glindy, na které čekají šaty ve stylu princezen Walta Disneyho.

Ani jedna z představitelek Glindy neskrývala své nadšení: „Co se týče kariéry muzikálové herečky, tak si člověk nemůže přát nic víc. Pro mě je to obrovská pecka. Těším se na to celkově,“ řekla Sára Milfajtová, pro kterou je obyčejně domovem brněnská scéna. Ježdění mezi Brnem a Prahou se ale nebojí: „Brno je blízko. S Městským divadlem Brno se domlouvám dostatečně dopředu, takže si nemyslím, že vzniknou nějaké problémy.“ Pro Natálii Grossovou se jedná o vysněnou roli: „Je to můj oblíbený muzikál už od malička. Těším úplně na všechno, a hlavně na publikum, které tě nabije.“ Třetici uzavírá Slovenka Nikola Ďuricová, která se nejvíce těší na komickou scénu s písni Popular. O sklouznutí do slovenštiny se nebojí, neboť na české scéně působí už čtyři roky.

V představení dále budete mít možnost vidět Světlanu Nálepkovou a Barboru Rajnišovou, které budou alternovat roli Madame Morrible, Mariana Vojtka jako Čaroděje či představitelku Christine z Fantoma opery Moniku Sommerovou jako Nessarose, sestru Elphaby.

Muzikál s písněmi Stephena Schwartze měl premiéru v roce 2003. V roce 2017 ve výdělcích předčil Fantoma opery a momentálně drží šesté místo v žebříčku nejdéle hraných broadwayských představení. V Česku bude uveden v překladu Adama Nováka a Michaela Prostějovského (texty písní). Čarodějka má slavnostní premiéru 14. září.

 

 

carodejkamuzikal.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.