Čarodějky ze Sanctuary

recenze knihy Čarodějky ze Sanctuary

„Jenže někdy proto, že něco důvěrně známe, nevidíme zlo, co máme před sebou.“

Už když jsem knihu Čarodějky ze Sanctuary měla ve svém to-read listu, tušila jsem, že to bude zážitek jak se patří. A nemýlila jsem se.
Dostalo se mi skvělého detektivního příběhu, který ovšem gradoval kvůli čarodějnictví a nejednou jsem byla nucena odložit knihu jen proto, že jsem měla nervy (jinými slovy byla jsem vytočená) na chování některých hrdinek.

Celý děj knihy se odehrává v Americe, dnešní doby, jen s tím rozdílem, že ve městě je praktikující čarodějnice. Pomáhá všem, kteří to chtějí a potřebují, ale musí si o to říct.
Má dceru, která není čarodějnictvím nadána, a i přesto je spokojená se vším, co má. Vlastní coven dalších tří kamarádek, také ne-čarodějnic, ze kterých čerpá energii a samozřejmě sílu přátelství.

Jednoho dne ovšem dojde ke katastrofě. Syn jedné z jejich kamarádek, je mrtvý. Na večírku, kde jsou děti všech žen z jejího covenu, dojde ke strašlivé události a právě Daniel jako jediný nepřežije. A jeho smrt spustí neskutečnou smršť událostí, která se velmi nápodobně blíží honu na čarodějnice ze Salemu a nejen Sarah, ale i její dcera a ostatní kamarádky se musí postavit čelem k událostem, které budou následovat, a mnohým půjde opravdu o holý život.

„Koneckonců často jsem jim opakovala tu jednoduchou pravdu, kterou jsem se naučila, když jsem studovala, abych se stala psychiatrem, ale nakonec jsem to vzdala – že když něco předstíráme, můžeme dosáhnout toho, že se to nakonec stane skutečností. Takže když teď budu předstírat, že to zvládám, zvládnu to.“

Čarodějky ze Sanctuary - recenze knihyCelý příběh Čarodějky ze Sanctuary je napínavý, od začátku do konce. Dělá to i pomyslný hon na čarodějnice a hlavně, autorka navíc dokázala zahrát na mou emoční strunu, místy jsem byla neskutečně naštvaná, jak někdo může být tak krátkozraký a myslet jen na sebe, jak dokáže pro svůj klid otočit lidi proti všemu dobrému, jak někdo dokáže vyvolat zlo z toho, co bylo kdysi dobrým a krásným.

Příběh vypráví čtyři hlavní postavy. Už jsem se setkala s komentářem, že někteří čtenáři se v tom lehce ztráceli, ale tomu upřímně moc nerozumím. Už od začátku jsem měla naprosto jasno, kdo je kdo a co každý zamýšlí.
Kapitoly jsou nazvány vždy jménem toho, kdo se ujímá vedení příběhu a krásně vše na sebe navazuje. Ač je těch postav a hrdinů v knize více, rozhodně bych neřekla, že se pletou nebo je to zmatené. Ba naopak. Někteří tomu dodávají takovou šťávu, až se budete divit, kde autorka brala vzory, pro jejich charaktery.

Pokud máte rádi čarodějnictví, ale nemusíte ty typické fantasy knihy (které, upřímně řečeno, jsem většinou pro mladší generace čtenářů), rozhodně se poohlédněte po tomto příběhu. Je dostatečně dramatický, s řádnou dávkou magie a nechybí právě ta napínavá dějová linka, která vás na konci překvapí, jak je vše ukončeno. Možná s tím budete spokojeni, možná ne, já sama jsem někde mezi tím, jestli jsem si to takto přála nebo ne, ale v konečném důsledku tohle bylo jednoduše skvělé, už jen díky tomu, jak vše probíhalo.

Hodnocení: 95 %

 

Název knihy Čarodějky ze Sanctuary
AutorV.V. James
ŽánrFantasy
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2021
Počet stran448
ISBN9788024945620
  
Nákup knihy www.ikar.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)