Pondělí, 2.10.2023
KnihyKultura

Černé Skořápky

Napsat drabble, tj. povídku do stovky slov, je opravdu zapeklitý úkol. A to si nevymýšlím, sám jsem s nimi také zápolil. A napsat jich sto – to je věc obdivuhodná.

Jedno sto skořápekA právě přesně o toto se pokusil básník a prozaik s hororem v krvi Pavel Skořepa ve své nové knížce s názvem Jedno sto skořápek. Nejedná se o úplnou premiéru jeho drabble povídek, objevily se nejprve v časopisu Abdon a některé původně zazněly na autorských čteních ve stylovém Dark Velvet Cafe Baru v Praze na Žižkově.

Textíky jsou rozděleny do jednotlivých oddílů, takových tematických hnízd. Některé jsou spíše humorné, jiné temné a mnohé aspoň morbidní. Možná čtenáře nezaujmou úplně všechny, ale každý si mezi nimi určitě najde svého favorita, pokud je ovšem milovníkem temnějších žánrů. Je pravda, že drabble klade určité nároky i na čtenáře: chybí zevrubné popisy, motivaci postav si obvykle musíte domyslet. Zato se vám odmění výraznou pointou.

Knížku zdobí trefné ilustrace Danici Pružincové. A formát je akorát do kapsy. Svazeček vám tak může dělat nenápadného, ale vtipného společníka na cestách nebo třeba v čekárně u doktora. Nakladatelství Canc rozhodně patří pochvala za odvahu vydávat netradiční, osobité tituly. 

 

Název knihy Jedno sto skořápek
AutorPavel Skořepa
ŽánrHorory, Povídky, Literatura česká
  
Nakladatelství  
Rok vydání2022
Počet stran178
ISBN978-80-88488-10-1
  
Nákup knihy www.canc.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.