Cestopisná přednáška – Turecko aneb divokým Kurdistánem i bezpečnou Anatolií

Cestopisná přednáška - Turecko aneb divokým Kurdistánem i bezpečnou Anatolií Turecko aneb divokým Kurdistánem i bezpečnou Anatolií – tak nazval David Hainall svou cestopisnou přednášku, kterou si můžete poslechnout v pátek 9. ledna 2015 od 18:00 ve Vodních zdrojích Chrudim.

 

 

 

 

 

Již dávní cestovatelé a objevitelé v čele s Marcem Polem nešetřili slovy obdivu nad slávou a bohatstvím osmanského impéria. Turecko je zemí, která vznikala na křižovatce obchodních cest a kde se střetával nespočet etnik a kultur. Přednáška nás zavede do hor a na náhorní planiny východního a středního Turecka. Po přechodu pohoří Kačkar Dalgari zamíříme do politicky stále neklidného tureckého Kurdistánu ke slanému jezeru Van. Vystoupíme na vrchol vyhaslé sopky Nemrut Dagi u Tatvanu, na vrcholový hřeben hory Candir Dag (kurdsky Artos).Třešinkou na dortu východotureckoho putování bude výstup na nejvyšší vrchol Turecka, 5167 m vysoký Ararat.

Při návratu do Istanbulu, věčného města na Bosporu, se zastavíme v oblasti označované jako Kappadokie a navštívíme údolí, kde se nachází nespočet kamenných staveb, kostelů a podzemních měst představující živoucí památku dávného křesťanského osídlení.

Cestopisná přednáška - Turecko aneb divokým Kurdistánem i bezpečnou Anatolií

Vstupné je 40 Kč. Předprodej lístků zajišťuje Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Další informace a rezervace na tel. č. 723 004 397 nebo na e-mailu gutzer@centrum.cz.

Více o autorovi na jeho stránkách, které voní dálkou a dobrodružstvím – http://www.fototoulky.net/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.