Cestovatelský večer – Přitažlivost Senegalu

Cestovatelský večer - Přitažlivost SenegaluO zážitky z cest do Senegalu se v pátek 4. března 2016 podělí afrikanistka Marie Imbrová na přednášce ve Vodních zdrojích Chrudim.

V době, kdy působila v Africe jako diplomatka začala sbírat místní šperky a zajímat se o jejich historii. Proto na své přednášce představí unikátní africké šperky ze Senegalu a subsaharské části Afriky, včetně těch, které vznikly z korálů dovážených speciálně do západní Afriky z českých skláren. Některé ze šperků budou i k prodeji. 

Podíváme se i do hlavního města Dakaru a Saint –Louis. Navštívíme ostrov Gorée, který byl po 300 let místem shromažďování otroků před odvozem do Ameriky. I toto místo je spojeno se vznikem unikátních šperků. Projdeme tržiště, vypravíme se do pouště a samozřejmě nahlédneme i do života místních lidí.

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné 40 Kč (děti zdarma). Předprodej lístků zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Další informace a rezervace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.