Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Cestovatelský večer – Skandinávie aneb velká severská cesta

Cestovatelský večer - Skandinávie aneb velká severská cestaV pátek 4. prosince 2015 ve Vodních zdrojích Chrudim projedeme s vodákem Jiřím Hodicem tři skandinávské státy.

Zvládneme jejich hlavní města Helsinki, Stockholm, Oslo, památky, muzea a chrámy. Nebude chybět úchvatná severská příroda, půlnoční slunce, splutí zlatonosné řeky a rýžování zlata, koupání v moři za polárním kruhem.

Švédským národním parkem Skuleskogen projdeme místy, které utvářel čtvrtohorní ledovec, budeme lovit tresky na Lofotech a Vesterálech, uvidíme univerzitní města Trondheim a Upsalla, výstoupíme na nejkrásnější finské hory s výhledy na tisíce jezer, norské vodopády a fjordy, nebudou chybět všudypřítomní sobi a než si postavíme stan, musíme vysbírat houby. Nemůže vynechat muzeum námořnictví v Göteborgu a bitvy o Narvik, vor Kon-Tiki či královskou válečnou loď Vasa.

Cestovatelský večer - Skandinávie aneb velká severská cesta

 

A pokud nevíte proč se skanzenu říká skanzen nezapomeňte přijít na přednášku, která začíná v 18:00. Vstupné 40 Kč. Předprodej lístků zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Další informace a rezervace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz. Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.