Pondělí, 2.10.2023
Chrudim

Charitativní běh pro Vojenský fond solidarity

Charitativní běh pro Vojenský fond solidarityDne 27. srpna 2016 od 10:00 do 13:00 se koná Charitativní běh pro vojenský fond solidarity. Nenechte si ujít šanci pořádně si zasportovat a přitom podpořit dobrou věc. Pokud se odhodláte k účasti, budete mít nejen dobrý pocit, ale také můžete získat vlastnoručně podepsaný diplom od velitele 43. výsadkové praporu. A to se vám nepoštěstí každý den!

 

Sportem ku zdraví i ku pomoci

Charitativní běh startuje v 10:00 v Klášterních zahradách v Chrudimi (vedle Resselova náměstí). Startovné je dobrovolné a 100% z něj půjde ve prospěch fondu. V případě startovného převyšující 50 Kč dostává závodník automaticky památeční samolepku s motivem žluté stuhy a mottem “Podporuji naše vojáky”. Pokud dáte startovné převyšující 200 kč, tak si odnesete ze dřeva vyrobenou medaili, unikátní pro tento ročník. Trasa z Klášterních zahrad na letiště Chrudim měří přesně 3 km. Běh je možné absolvovat, dle hesla “Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se”, stejně jako minulý ročník, klidně na fit koloběžce, nebo třeba s kočárkem. Každý závodník dostane v cíli vlastnoručně podepsaný diplom od velitele 43. výsadkové praporu. Registrace na charitativní běh probíhá v čase 09:00 – 09:50 v místě startu.

Den otevřených dveří letiště Chrudim

Den otevřených dveří na vojenské části letiště Chrudim (parkování na louce vedle cesty na spojnici Chrudim – Sobětuchy) plynule naváže na ukončení Charitativního běhu. Letiště otevřeno od 10:00. V programu jsou statické ukázky techniky, zbraní a vybavení Výsadkového praporu i dynamické ukázky výsadkového cvičiště, padákových seskoků, lezeckého trenažeru a tunelové střelnice. Součástí toho všeho je možnost výsadkáře vyzpovídat ze všeho, co Vás bude zajímat. V neposlední řadě i v této části bude možnost zakoupit charitativní samolepky na podporu Vojenského fondu solidarity (cena 50 Kč za 1 ks). Den otevřených dveří končí ve 13:00 a plynule na něj navazuje Letecký den.

Letecký den

Letecký den na civilní části letiště Chrudim, který začíná od 13:00, bude stejně jako minulý rok klást důraz na historická letadla z období 2. světové války, ale představí se i modernější letecká technika. Unikátem tohoto léta v ČR bude účast Marka Hyky, mistra světa letecké akrobacie v kategorii Advanced.

Charitativní běh mapa

Více informací najdete na FB profilu akce.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.