Charts Club 2018 #1

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Justin Timberlake přichází s novým singlem

Jen málo zpěváků mělo v roce 2017 prodávanější song než Justin Timberlake. Jeho písnička Can’t stop the feeling otevírala loňské ceny akademie, a proto se mnoho fanoušků nemůže dočkat nového alba, které je ohlášeno na letošní rok. Nyní vydal úvodní písničku ke svému novému albu jménem Filthy. Písničku společně s Timberlakem pomáhali produkovat ještě Timbaland a Darja. Toto trio vytvořilo elektro-funkovou písničku, která je doprovázená s futuristickým videoklipem. Písnička dále obsahuje prvky rocku a RnB. Její zařazení do spektra hudebních žánrů je tak velice složité. Je doopravdy speciální, a možná je to ukázka nového populárního hudebního trendu (to berte jako troufalý tip). Justin Timberlake má své nové album vydat 2. února 2018, a my o něm určitě ještě uslyšíme.

 

 

Marshmello Love U

Jedna z největších hvězd v současnosti velmi populárního stylu EDM, Marshmello, vypustil do světa novou písničku s názvem Love U. Tato písnička se bude líbit především těm, kteří si občas rádi zajdou na nějakou tu pořádnou městskou tancovačku typu Ultra nebo Coachella. Písnička je doprovázena animovaným videoklipem, který je docela roztomilý. A nutno říci že se k písničce prostě hodí. Tato chytlavá písnička se dozajista bude vyjímat na všech koncertech po celém světě. A snad nám ho přijede ukázat i k nám do Čech, protože loňský koncert v Praze byl BOŽÍ!

 

 

Avicii a další kousek z nového EP

O novém EP Avīci (01) už jsme vám psali před měsícem, a nyní jsme se dočkali dalšího milého překvapení. Avicii vydal ke své písničce Friend Of Mine. Videoklip je doslova kouzelný, a jeho tvůrcem je Tobias Leo Nordquist. Jak je již u Aviciiho tradicí, písnička v sobě mixuje části slok, kde je hlavním nástrojem kytara a hlas zpěváka, a refrénů, které jsou spíše do klubu. Pokud si chcete trochu zlešit náladu, neváhejte a pouštějte.

 

 

Momoland na odlehčení

Poslední odstavec si většinou necháváme pro něco, co se v českých končinách úspěchu pravděpodobně nedočká, ale pokud to zaujme alespoň jednoho člověka, úkol bude splněn (cliche alert, too late haha). Snad jste se příliš nevylekali u čtení názvu odstavce, skutečně se jedná o Momoland, nikoliv Mumuland. Momoland je korejská dívčí skupina, která v loňském roce získala mnoho ocenění za Nejlepšího nového umělce v Asii. Ačkoliv jsou pro mě měřítka většiny asijských hudebních cen velkou záhadou, jisté kvality této písničce nemůžeme upřít. Kupříkladu naprosto chaotické mixování žánrů funky, house a pop, které jsou v polovině naprosto přerušeny hip hipovou vložkou. A videoklip neposkytuje o nic ucelenější obraz. Chvíli je obraz tvořen tanečním vystoupením, což je u kpopu docela normální, chvíli obraz přeskakuje do rádoby televizních prodejních programů. I přes všechny zvláštnosti je muzika velice chytlavá, a jenom těžko se dostává z hlavy.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk