Charts Club 2018 #10

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Camila Cabello, DJ Khaled, nebo Years & Years!

 

Camila Cabello – Never Be The Same

Písnička Never Be The Same vyšla již začátkem roku jako součást alba Camila. Nyní byla písnička vydána jako singl, a dočkala se i vlastního videoklipu. Nečekejte druhou Havanu. Písnička je velmi pomalý baladický love song, který napsala Cabello s pomocí dalších čtyř producentů. Never Be The Same bodovala i v žebříčcích popularity. Do Top 10 se dostala v Belgii, Austrálii, Irsku, Spojeném království a také na Novém Zélandu. Nebude z toho sice takový hit, jako z jejího předešlého singlu, i tak je však super!

 

 

I Believe

Před pár týdny vyšel nový film V pasti času (A Wrinkle in Time), který stejně jako většina filmů od Disneyho disponuje skvělým soundtrackem. Právě ze soundtracku k tomuto filmu vyšel již třetí singl, který pochází z dílny DJ Khaleda, kterého doplnila americká zpěvačka Demi Lovato. To, že se typicky hip hopový producent pustil do spolupráce právě s Disneym, je docela překvapivé. A písnička zní opravdu dobře. Text se snaží na posluchače přenést jednoduchou zprávu – Dokážeš vše, co si usmyslíš! Jo, trochu klišé, ale pozitivních věcí není nikdy dost. A ve videoklipu uvidíte hodně, hodně, hodně zeleného pozadí.

 

 

Videoklip plný androidů

Anglická synth popová kapela Years & Years vydala první singl ze svého nového alba. Písnička má opravdu retro nádech. Autor písničky se inspiroval hity z počátku tisíciletí od interpretů jako Britney Spears a Timbaland. Singl disponuje velice speciálním klipem, který je situován do imaginárního města Palo Santo, kde jsou lidé vězni androidů, a tancují pro jejich pobavení. Videoklip je údajně doslova plný skrytých zpráv, které mají podnítit představivost všech posluchačů. Zajímavý koncept, co myslíte?

 

 

Tančení na veřejnosti

Poslední části Charts Clubu vždy rád využívám pro neobvyklé, vtipné, nebo zajímavé věci, které nemusí přímo souviset s vydáváním písniček. Dnes vám představím člověka, který na Youtube vystupuje pod nickem QPark, a jeho koncept je jednoduchý – zpívat a tancovat na veřejnosti. Zpívat a tancovat zhruba takovým způsobem, kterým to většina lidí dělá jenom v situaci, kdy jsou si naprosto jisti, že je nikdo nepozoruje. A chci říct jenom to, že reakce kolemjdoucích jsou prostě boží!

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.