Charts Club 2018 #15

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Ariana Grande, Wiz Khalifa, nebo Sugarland!

 

Ariana Grande – No Tears Left To Cry

Americká zpěvačka Ariana Grande vydala nový singl, který nese název No Tears Left To Cry. Jedná se o dance popovou písničku, která vyšla dne 20. dubna 2018. V ten samý den také poprvé zazněla naživo, a to na festivalu Coachella během koncertu hudebníka jménem Kygo. Na první poslech je znát, že to není instantní hit, jako například Focus nebo Problem. Ale to neznamená, že je písnička špatná. Někteří kritici ji naopak zhodnotili tak, že Ariana možná konečně posouvá svojí tvorbu na další level. A já doufám, že v tom bude do budoucna pokračovat, jelikož je podle mě majitelkou jednoho z nejlepších hlasů současnosti, se schopností zazpívat prakticky cokoliv.

 

 

Wiz Khalifa – Hunnid Bands

Wiz Khalifa je americký raper, který vyputil do světa svůj nejnovější song, nesoucí název Hunnid Bands. Jedná se o další ukázku z alba Rolling Papers 2. Wiz Khalifa patří mezi ty nejlepší  rapery současnosti, a jeho nejnovější písnička to jenom potvrzuje. Wiz má smysl pro textování a dokáže napsat dobrý text snad ke každé písničce. Současná vlna hip hopu, která válcuje americký trh je prostě meh, a proto jsem rád, že se občas i nějaký slavnější raper ukáže s dobrou písničkou. 

 

 

Sugarland – Babe

Americké country duo Sugarland vydalo novou písničku Babe, na které s nimi spolupracovala i americká superhvězda Taylor Swift. Ta je opravdovým fanouškem Sugarlandu, a nyní pro ně napsala písničku. Spolupráce je to celkem vzácná, jelikož Taylor se tím tak trochu vrací ke kořenům. Písnička je taková pohodová záležitost pro horké letní večery strávené nad čerstvě ugrilovaným steakem a pěkně vychlazeným pivem. Tak nečekejte a pouštějte.

 

 

Avicii – DJ, který umřel příliš brzy

Asi poprvé se v Charts Clubu věnuji tak smutnému tématu, jako je smrt světově známého hudebníka. Avicii takovýmto hudebníkem byl. Již ve svém tak nízkém věku se stal zdrojem inspirace a zábavy pro spoustu lidí. Proto mě velice zasáhla zpráva, že byl 20. dubna 2018 nalezen mrtvý v Ománu. Byl výjimečným hudebníkem, protože si již velice brzo po nabytí světového renomé uvědomil, že bezhlavé užívání si není to, co člověka plně uspokojí. Zároveň si v posledních letech prošel řadou zdravotních problémů. Příčina smrti zatím není známá. Pojďme si na něj zavzpomínat u písničky, s kterou prorazil.

 

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk