Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Charts Club 2018 #17

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Eminem, Céline Dion, nebo Mikolas Josef!

Denní dávka rapu

Rapeři Royce da 5’9″, Eminem a King Green dali dohromady písničku Caterpillar. Písnička je z nového alba Royce a byla vypuštěna společně s videoklipem den před releasem samotného alba. Původně se v písničce měl místo Eminema ukázat raper Logic, ale z časových důvodů byla písnička nahraná v současné sestavě. Royce je skvělý raper a Eminem září, jak je to u něj obvyklé. Videoklip režíroval James Larese, a rozhodl se pro černobílé ladění. Pokud máte rádi rap, a moderní směry západu vás tak nějak nehladí po duši (feel ya), tato písnička je přesně pro vás.

 

 

Céline Dion vs Deadpool

Kanadská zpěvačka Céline Dion nazpívala písničku Ashes, která byla vydaná jako hlavní singl z hudebního alba pro nadcházející film Deadpool 2. Inspiraci si tvůrci brali z devadesátkových písních, jako například My Heart Will Go On. Když byla písnička na světě, přinesli ji producenti k Ryanu Reynoldsovi, a ten jim hned navrhl, aby oslovili Céline. A byla to opravdu trefa! Dion zpívá tuto písničku s grácií sobě vlastní, a při poslechu jsem měl doslova husí kůži. Těšíte se na Deadpoola? No tak si zkraťte čekání poslechem této skvostné písničky.

 

 

(G)I-DLE – LATATA

Skupina (G)I-DLE, původ jejíhož jména je mi záhadou, je nová sedmičlenná korejská skupina, která vydala svůj první singl jménem LATATA. Jejich hudba moderně propojuje pop a RnB. Skupina kráčí ve šlépějích skupiny CLC, která působí pod stejnou společností. Písnička dobře přechází mezi pomalými částmi a těmi, které jsou velice energetické. Tato hudba mě opravdu baví, a o atraktivní vizuál videoklipu samozřejmě nejsme ochuzení. Pokud si chcete odfrknout od toho, co se hraje v rádiích, tato písnička je přesně pro vás!

 

 

Mikolas Josef je ve finále!

Tuto novinku píšu několik hodin po tom, co se Mikolas Josef postaral o postup do finále v nejsledovanějším nesportovním pořadu na světě. A nedalo mi to, abych na poslední chvíli ještě nevychválil jeho vystoupení. Ukázal se v plné parádě a roztančil Lisabon. Nezapomeňte se kouat na sobotní finále, ve kterém bude Mikolas útočit na nejlepší úmístění České republiky v této soutěži vůbec. A zdá se, že by to mohlo dopadnout. Já se už moc těším na sobotní finále, které začíná v 9 hodin. Vy se zatím můžete podívat na jeho semifinálové vystoupení.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk