Charts Club 2018 #2

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

Taylor Swift a její End Game

Taylor Swift nepřestává svou hudbou vábit fanoušky na její nadcházející americké turné. A proto jsme se dočkali třetího videoklipu k jejímu albu Reputation. A videoklip nám představuje jinou tvář “nové” Taylor. Ačkoliv mi videoklip představující bujarý večírek na tři způsoby tak trochu připomněl videoklip k písničce 22, tohle je úplně něco jiného (Why? Cause old Taylor is dead…). Sedmá spolupráce Josepha Kahna s Taylor Swift dopadla docela dobře. Vlastně dost typicky na Josepha Kahna – vizuál na jedničku dvakrát podtrženou s hvězdičkou, ale obsahově je videoklip jen šedý průměr. O to víc si ale užijete samotnou písničku, která je opravdu výborná. Je to taková pohodová písnička. Je to písnička, kterou si můžete vychutnávat, nebo si ji můžete pustit jen tak k práci. Popsal bych ji jako “univerzální” nebo jako “pro každou příležitost“. A co to znamená? To znamená, že Taylor Swift opět ukázala, že každá její písnička je taková producentská Hvězdná noc.

 

 

Dua Lipa

Debutové album této zpěvačky je stále ještě horkým zbožím na trhu s hudbou, a aby to tak zůstalo, rozhodla se Dua Lipa vydat svůj sedmý singl, který nese jméno IDGAF. Samotná Dua Lipa o videoklipu a písničce řekla:

Je to o silnějším a slabším já, které spolu bojují, aby si nakonec uvědomili, že sebeláska je to, co vám pomůže překonat všechnu negativitu, která vás potká.”

Ať už to znamená cokoliv, písnička je podařená, a my vám doporučujeme si ji poslechnout. Připravte se na pochodovou melodii a chytlavý text.

 

 

Největší showman

Nový muzikálový film, v hlavních rolích s Hughem Jackmanem a Zackem Efronem, přinesl velkou dávku nových písní jako vystřižených z nějakého Broadwayského vystoupení. A filmaři se rozhodli vypustit promo písničku se jménem This Is Me. Písnička vlastně vystihuje poselství celého filmu. A musíme říct jedno – Keala Settle v písničce a videoklipu prostě září. Při mém poslechu došlo i na husí kůži. A vzhledem k tomu, že písnička si odnesla cenu Best original song z předávání cen Golden Globes, jsem asi nebyl jediný. Písnička v sobě nese emoce, které dokáže předat posluchačům, a to mám u hudby obzvláště rád.

 

 

Čajkovskij, u kterého se pobavíte

Květinový valčík asi není písnička, která bude každým dnem frčet v rádiích. Ve své době frčela v operních domech, ale ty časy jsou už nenávratně pryč. Rád bych vás však touto cestou seznámil s youtuberem, který natáčí pod jménem DoodleChaos, a jeho videa jsou opravdu zábavná. A v tomto případě se rozhodl udělat video k dílu Čajkovského. Já vlastně ani nevím, jak to mám popsat, na to se prostě musíte podívat sami!

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.