Charts Club 2018 #3

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

Počkejte na Maroon 5

Skupina Maroon 5 vydala videoklip pro druhý singl ze svého šestého studiového alba. Videoklip je opravdu zajímavý, ačkoliv jeho natáčení pravděpodobně nedalo moc práce. Adam Levine pobíhá po svém domě a jiných lokacích, natáčí se na telefon a používá všechny možné filtry, které našel. Pokud by náhodou nějaký fanoušek neměl dostatek jeho selfieček, ve videoklipu Wait si určitě přijde na své. Měsíc před tímto videoklipem vyšla jeho neoficiální verze prostřednictvím Spotify. Ve videoklipu se mihne i Adamova manželka Behati Prinsloo.

 

 

Dej mi ještě dvě minuty!

Dneska každý řeší politiku, sport, a na ty opravdu podstatné problémy lidského života se tak nějak zapomíná. Takže když sestry Madison, Gracie, Sierra a Olivia Haschakovi vytvořily písničku o problému, který lidstvo sužuje už po staletí, nemůžeme se o tom nezmínit. Písnička s názvem Two more minutes pojednává o tom, kolik času ženám trvá připravit svůj zevnějšek na nějakou akci. Ano, je to trochu povrchní, ale tyhle holky si umí udělat legraci sami ze sebe. Tuhle písničku by mohly holky klidně pouštět každému, kdo na ně bude kdy čekat, ať si dotyčný alespoň trochu zkrátí volnou chvíli.

 

 

Izraelský cover snů

Covery jsou nedílnou součástí současného světa hudby. Malým umělcům dávají možnost se trochu zviditelnit, a velkým producentským domům zase přináší dobrou reklamu zadarmo. Někdy se však tento vzorec poruší a vznikne cover, který nemá za cíl nic jiného, než být ohromující a dechberoucí. Trochu si přiblížíme pozadí této fantastické písničky. Písnička vznikla pod hlavičkou Koolulam Project, což je skupina lidí, která se snaží aby v nepokojích zmítaném Izraeli byl prostor pro sbližování lidí bez jakýchkoli náboženských, rasových nebo politických předsudků. Projekt má za cíl spojit lidi pomocí jejich hlasů. A to doslova. Při nahrávání písničky se sešlo 600 lidí, kteří se mezi sebou nikdy neviděli, aby společně vytvořili něco, co je bude spojovat. To je oceněníhodná snaha. Myšlenku autoři projektu převzali z Kanady, kde podobná akce proběhla v minulosti. Písnička se představila na výročním koncertu rádia Galgalatz v Tel Avivu. Fantastický nápad přinesl fantastickou písničku. A pokud by vám přišlo, že těch superlativů bylo trochu moc, tak nebylo. Tohle musíte slyšet sami.

 

Imagine Dragons – Believer || מיוחד למצעד השנתי של גלגלצ

600 אנשים, להיט אחד. (English below)ככה זה נשמע כשקראנו לכם, מאזיני גלגלצ, לבצע יחד איתנו את Believer של אימג'ן דראגונז לקראת המצעד הבינלאומי השנתי. יחד עם המיזם החברתי קולולם – Koolulam הזמנו מאות אנשים שלא נפגשו לפני למועדון הבסקולה לבצע את הלהיט. אחרי שעה של אימונים, וגם כמה זיופים – זו התוצאה!האירוע הופק בסיוע עמותת שק"ל, ש-50 מחבריה בעלי הצרכים המיוחדים הגיעו גם הם להשתתף באירוע.עוד לא הצבעתם למצעד? דרגו עכשיו: http://glglz.ynet.co.ilCan you Believe It? 600 people from all over Israel, got together to sing "Believer" by Imagine Dragons. This version was produced by Glglz radio,and Koolulam social project for the Year End Chart of 2017. and thanks to the help of Shekel organization.ynet | שק"ל – שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים ע"ר | Imagine Dragons | Bascula – בסקולה

Zveřejnil(a) ‎גלגלצ‎ dne 18. prosinec 2017

 

Rada pěkně v rytmu

Česká písničkářka a zpěvačka Petra Göbelová nám už roky přináší takové hezky české písničky, které si vždycky rád poslechnu. Petra Göbelová má totiž skvělý cit pro hudbu, a její písničky jsou tak nějak vnitřně sarkastické/humorné. Já nějak nevím, jak jinak je popsat. Tak si taky vychutnejte rady, které vám chce teta Peťa dát.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk