Charts Club 2018 #4

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Shakira, Justin Timberlake, a dojde i na tanec!

Shakira

Shakira je jedna z nejúspěšnějších zpěvaček latinské hudby. Má na svědomí několik celosvětových hitů jako například She Wolf, Waka Waka a v nedávné době vydané Chantaje. A její nejnovější singl pochází ze stejného alba jako poslední zmíněná písnička. Trap je písnička pomalejší než většina jejích hitů, ale rozhodně není horší. Na písničce spolupracovala s umělcem jménem Maluma, který je původem z Kolumbie. Video na první pohled působí více umělecky, než se k Shakiře hodí. Přeci jen se nám více líbí videoklipy plné vášně a sexappealu, tam je Shakira mnohem více jako doma.

 

 

Rudimental a jejich velká company

Anglická skupina tvořící elektronickou hudbu Rudimental vydala nový singl jménem These days. Na písničce se společně s touto kapelou podílela vycházející hvězda anglické hudební scény Jess Glynne, americký zpěvák a rapper Macklemore a anglický RnB zpěvák Dan Caplen. K tvorbě této skladby se sešla vskutku zajímavá skupinka lidí. Písnička je posazená na velice zajímavý a neotřelý beat (patrně vliv skupiny Rudimental), doplněný o lehce nevýrazné piano a dechové nástroje (už už se mi chce zpívat text písničky Wings), a vynikající hlasový projev Jess Glynne. Tahle kolaborace se prostě povedla. Na konec tohoto odstavce si však odložím jednu poznámku – nepřipomíná vám tato písnička nedávno vydanou Meant To Be?

 

 

Justin Timberlake ve formě

Americký zpěvák Justin Timberlake přišel s novou country rockovou písničkou Say Something. Písnička pochází z Timberlakeova nového alba Man of the woods. Na písničce pracovalo opravdu mnoho lidí, mezi jinými například Timbaland, Christopher Stapleton a Larrance Dopson. Na kompozici hudby si dal Timberake opravdu záležet, a to se mu také vyplatilo. Písnička obsahující prvky gospelu, popu, akustického soulu a jazzu. Takové množství vlivů souvisí právě s množstvím producentů a songwriterů zapojených do tvorby písničky. A pro fanoušky scifi máme jednu zajímavost – videoklip se natáčel v Brandbury Building, tedy v budově, která je nechvalně známá z kultovního scifi Blade Runner.

 

 

Tanec týdne

Tanec je jako hudba těla. I proto je dobré čas od času do Charts Clubu přidat i nějakou tu talentovanou taneční skupinu. Filipínská taneční skupina Mastermind, fungující již více než jeden rok, pomalu ale jistě nabývá na popularitě, a to nejen na Filipínách. Jejich nejnovější taneční video je choreograficky opravdu špičkové. Písnička, na kterou tancují je cover verze písničky Hayaan mo sila od zpěvačky Aiany Juarez. Pokud se rádi občas podíváte na nějaké taneční video, skupina Mastermind je to pravé ořechové pro vás.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.