Neděle, 2.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Charts Club 2018 #6

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Marshmello, Kendrick Lamar, nebo Falcon Heavy!

Friendzone Anthem

Marshmello je jedním z nejaktivnějších světových hudebníků poslední doby. Je skutečnou tváří moderního pojetí hudby, což dokazuje takřka každou nově vydanou písničkou. A s jeho nově vydanou písničkou nesoucí název FRIENDS tomu není jinak. Na písničce spolupracoval s anglickou zpěvačkou Anne-Marie, a opět ukázal něco nového. O tom, že Marshmello je špička na poli EDM už víme poměrně dlouho. V nové písničce ukázal svou kompoziční zručnost, kde spojil prvky syntetických tónů s kytarou, tanečně laděným beatem, a vše doplnila Anne-Marie o popové vokály. Písnička ladně přechází mezi klidnými částmi a těmi, které mi připomínají spíše jeho EDM koncerty. A jako třešničkou na dortu je samotný text písničky. Ten je pěvecky zvládnutý na jedničku, a zároveň dokáže několika málo slovy říct vše, co chce. A to je oříšek, který Marshmello rozlouskl jako zkušená veverka.

 

 

Kendrick Lamar

Kendrick Lamar, čerstvě ověnčený pěti cenami Grammy, vypustil videoklip k písničce All The Stars, která bude součástí soundtracku k filmu Black Panther. Samotná písnička vyšla již před měícem, nicméně oficiálního klipu jsme se dočkali až nyní. Kendrick je rapper, a s tím přistupujte k jeho nové písničce. Jede na mainstreamové vlně západu, kterou dnes představuje hlavně kombinace stylů hip hop a RnB. A videoklip je dílem režiséra jménem Dave Meyers. Pokud vám toto jméno nic neříká, jeho předchozí práce dozajista bude. Pracoval  na klipu k písničce Havana od Camily Cabello, Swish Swish od Katy Perry, nebo Really really od skupiny WINNER. Videoklip je plný tajných zpráv a náznaků, podpořený výborným vizuálem, který můžeme srovnat s Josephem Kahnem. Není to vyloženě bezchybný kousek, tyčící se vysoko nade všemi, ale kvalita tam je.

 

 

Super Bowl

Po roce zase přišel skutečný americký sportovní svátek. Super Bowl je tradičně nejsledovanějším sportovním přenosem v USA, který v posledních letech zaznamenával sledovanost přes 100 milionů! A této sledovanosti se rok co rok snaží ty nejbohatší společnosti využít prostřednictvím reklamních bloků, do kterých staví ty nejznámější tváře, které mají reprezentovat právě jejich značku. A jedním z hlavních sponzorů posledních let je společnost Pepsi, která si pro diváky letos připravila dlouhý blok, ve kterém se nám představí Justin Timberlake se svými nejnovějšími písničkami. Velká show v podání Justina byla opravdu zábavná. Zhlédnutí doporučeno. A nakonec ještě jeden disclaimer, aby nedošlo k misinterpretaci tohoto odstavce – nepijte nápoje s kolovou příchutí, je to hnus.

 

 

Falcon Heavy

Hledám vše, co se hudby alespoň trochu týká. To je důvod, proč tu můžu zmínit i něco, jako je cesta jednoho auťáku do vesmíru. SpaceX totiž vydali animovanou verzi této cesty, kterou doplnili o legendární, a taky trochu tématickou skladbu, Life On Mars od Davida Bowieho. Cesta Falconu Heavy spojená s touto písničkou je hotová audiovizuální báseň, která stojí za zhlédnutí.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk