Úterý, 5.12.2023
HudbaKultura

Charts Club 2018 #9

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Chris Brown, Mikolas Josef, nebo CLC!

Chris Brown – Tempo

Chris Brown v roce 2017 vydal nabušené album Heartbreak on a Full Moon, které se pyšní délkou více než dvě a půl hodiny. A nyní vypustil již šestý singl z tohoto alba, který nese název Tempo. Nová písnička je postavená na tanečním beatu, což je na ní asi to nejlepší. A jeho klip je opravdu super! Je plný úžasných tanečních kreací, které jsou Chrisu Brownovi vlastní. Koukněte se na Chrisovo nové video!

 

 

Why Don’t We

Why Don’t We je chlapecká popová skupina, která existuje asi rok a půl, a již stihla vydat několik EP a singlů. Někteří z vás by je také mohli znát díky americkému youtuberovi jménem Logan Paul, v jehož videích se čas od času tato skupina objeví. Jejich nejnovější počin má název Trust Fund Baby, a je to písnička, která by vám rozhodně neměla ujít. Písničku pro tuto skupinu napsal sám Ed Sheeran, což už je záruka slušné kvality. Pokud vám nejsou boybandy vyloženě proti srsti, písnička by se vám mohla líbit. Obsahuje melodický zpěv i rap, rytmický beat a úderné trumpetové části. Písnička je opravdu zajímavá, takže neváhej a poslouchej!

 

 

CLC – Black Dress

Pro další písničku zabrousíme do Jižní Koreji, odkud pochází dívčí skupina Crystal Clear. Jejich nejnovější písnička nese název Black Dress, a doprovázela vydání jejich již sedmého EP. Písnička disponuje hutným beatem a nakažlivou melodií. Popisuje ženskou mysl, která se snaží pomocí černého oděvu upoutat a svádět lidi okolo. Zajímavý koncept, a neméně zajímavé zpracování.

 

 

Eurovision Song Contest 2018

Nejsledovanější nesportovní přenos na světě, jak je ESC svými pořadateli často nazýván, se blíží, a já bych vám proto rád představil českého zástupce pro letošní ročník. Jeho jméno je Mikolas Josef je český zpěvák, který je v hudební branži aktivní od roku 2015, kdy debutoval písničkou Hands Bloody. Předtím měl slušně rozjetou kariéru jako herec, později jako model, a až po těchto zkušenostech se začal stoprocentně věnovat hudbě. V roce 2016 se jeho písničky začaly hrát v rádiích. Sám si hodně zakládá na tom, aby byla jeho tvorba autentická, a to jak po hudební, tak po vizuální stránce. Je to jeden z mála českých hudebníků, kteří mají na to, aby prorazili za hranicemi. Písnička, kterou bude Mikolas zpívat, se jmenuje Lie to me. A čistě podle mého názoru je to adept na nejlepší umístění českého hudebníka na ESC vůbec. Výsledek se dozvíme v květnu, kdy se soutěž pořádá.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk