Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Charts Club 2019 #1

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Gary Clark Jr, Shashi Khushi, nebo Wage War!

Trendy kytarová sóla

Jeden z nejznámějších kytaristů současnosti, Gary Clark Jr, se chystá 1.března 2019 vydat svoje nejnovější album. Gary se s novým albem podle svých slov “pokusí dokázat, že není jen hudebníkem jednoho žánru”. This Land je titulní píseň z tohoto alba, a její obsah reflektuje část historie Spojených států, která je spjatá s útlakem menšin. Celý videoklip působí velice emotivně, a to hlavně díky cenami ověnčené filmařce Savanah Leaf, která se natočení videoklipu ujala. Příjemné překvapení hned ze začátku roku se jmenuje This Land.

 

 

Hudba jako ze železa

Wage War je metalová kapela z Floridy, která si v posledních letech získala hodně popularity. Nyní vydává písničku, která bude součástí jejich třetího alba. V písničce Low popisují svou zkušenost s depresí. Podle slov zpěváka a kytaristy Cody Quistada “bylo konečně na čase vynést konverzaci na toto téma na světlo”, a my posluchači z toho máme další skvělou skladbu do playlistu.

 

 

Taneční hudba ze srdce Indie

V daleké Indii hudební scéna roste nevídaným tempem, a její plody se tak čím dál častěji dostávají i k uším zahraničních posluchačů. Jedna z těchto písní je i High Court, kterou společně vytvořili DJ Khushi a zpěvák Shashi Suman. A právě odlišnost jejich přístupu k hudbě napomohla k vytvoření písničky, která je od běžné Punjabi tvorby dosti vzdálená. Zatímco Shashi Suman je typický filmový skladatel, a dělá především písničky pro filmy, DJ Khushi je populární díky svým remixům, se kterými objíždí mnoho hudebních festivalů po celé Indii. High Court je písnička, která by se dala charakterizovat jako písnička, která člověka nenechá v klidu. A proč nezačít rok 2019 v roztančené náladě?

 

 

Eurovision Song Contest 2019

Ještě pořád mi hraje v hlavě Lie To Me, a ČT už představila nové kandidáty na českého zástupce v největší hudební soutěži na světě, Eurovision Song Contest. Ročník 2019 se po loňském triumfu zpěvačky Netty se bude odehrávat v Tel Avivu. A Česká republika bude zastoupena kapelou Lake Malawi. Jaké budou šance v nabyté konkurenci ještě nevíme, ale rozhodně klukům přejeme hodně štěstí!

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk